Wpis z mikrobloga

@Gaku745: Nie wiem kto to są te konserwy, ale sam ostatnio plusowałeś wysrywy na temat wspaniałości gospodarki ZSRR. Kiedy każdy kto ma choćby minimalne pojęcie o historii ekonomii doskonale wie, jak skrajnie biedne i zniszczone gospodarczo to było państwo.
  • Odpowiedz
@amantadeusz: Tak, były wpisy które podkreślały nie-zerojedynkowość gospodarki ZSRR, a ty byś chciał żeby określić drugie mocarstwo na świecie najgorszym systemem jaki kiedykolwiek istniał na świecie, włączając w to feudalizm i antyczne niewolnictwo, to jest dla mnie śmieszne bo jesteś tak zaślepiony nienawiścią do upadłego kraju 30 lat temu, że nie potrafisz się z tym pogodzić i najchętniej byś zakazał mówienia że jakiś kraj nie był dosłownie najgorszym co spotkało
  • Odpowiedz
@Gaku745: Ja po prostu czytam książki, taka jest różnica między mną, z przeważającą większością pociesznych antykapitalistów. Publikacje jak choćby ta napisana przez byłego premiera FR i ekonomistę pracującego przy ekonomii ZSRR przez jakieś 30 lat nie pozostawiają żadnych złudzeń co do niewyobrażalnej wręcz (dla ludzi żyjących w kapitalizmie) biedzie i patologii tamtejszego systemu. Który gdyby nie eksport taniej ropy i kałasznikowów zdychałby z głodu. Inne publikacje na temat historii ekonomii,
  • Odpowiedz