Wpis z mikrobloga

kawa była mocna jeśli będe tego chcial, np. ekspreso xD


@ortaliontrenera: „ekspreso” wbrew popularnej opinii jest jedną z najsłabszych kaw, słabsze jest chyba tylko rzadko spotykane ristretto ;) Najmocniejsza jest kawa zalewana albo z ekspresu przelewowego. Kawy z ekspresów ciśnieniowych są słabe i mają względnie mało kofeiny
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera: jaki budzet wariacie? i chodzi Ci o automatyczne czy wogole? ja mam ecam 350.55 i jestem baardzo zadowolony, flatwhite, espresso lungo, espresso itd pieknie wychodza. Ekspolatacja tez tania, raz na kilkaset kaw odkamienianie i filtr jesli masz twarda wode. Jak cos tanszego to 3000.B.
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera: to polecam ciepło model ESAM 3000.B, w biurze mielismy poprzednia wersje i banglala ponad 5 lat a kaw kilkanascie dziennie. Za reszte kupisz odkamieniacz i tone dobrej kawy ;)
  • Odpowiedz
@upodlator w kawie z ekspresu ciśnieniowego głównie działają na Ciebie aromaty zawarte w kawie a nie sama kofeina. Dlatego po kawie czujesz sie ożywiony i jest zdrowsza niż zwykła fusiara
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera: zależy też czy chcesz pić kawę i #!$%@?, czy pić sobie np. codziennie inną kawkę. Bo automatyczne ekspresy zasypujesz ziarnami i dopóki się nie skończą, to je pijesz. Ja z tego względu jestem fanką ekspresów kolbowych, bo można cały czas pić inną kawę
  • Odpowiedz