Wpis z mikrobloga

@illuminatiie: serio rozważ własny tag.
Zaczynasz powoli robić śmietnik. Rozumiem ekscytację, ale spróbuj może troszkę zachować dla siebie.
Są tu setki użytkowników paneli i jakoś dają radę cieszyć się bez zmuszania innych....
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mateos2: nie czemu? Koszt falownika kolejnego to ponad 2k więcej, a w skali roku jest to utrata około 300kwh. Dodatkowo z czasem panele będą trącić na mocy. Myślę że jest to całkiem dobre połączenie. Zobaczymy w lato jak wydjansic spadnie
  • Odpowiedz
@BartekBuduje: różnica w cenie większego falownika jest kilkaset zł. Czyli jakieś nawet powiedzmy 1000kwh.
Pytanie brzmi - czy więcej stracisz na za produkcji przez X lat czy więcej zaoszczędzono na na falowniku?
Ostatnio jak to robiono programem do symulacji z danych historycznych wychodziło że blisko na zero będzie bilans, ale klimat się zmienia a kilowaty drożeją.
  • Odpowiedz
@BartekBuduje: oszacuj ile kWh straciłeś w jeden dzień i pomnóż razy cenę energii. Porównaj z rocznicą w cenie falownika i policz ile dni trzeba by było żebyś zaczął zyskiwać.
Oszczędzanie kilkaset zł na instalacji że grube tysiące nie robi różnicy w cenie, w jest ryzyko strat przed długie lata.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mateos2: u mnie instalacja jest na na południowy wschód Poczekajmy aż się zrobi ciepło panele się rozgrzeją i zobaczymy jaka będzie wtedy ich wydajność bo teraz mamy jeszcze chłodne dni a nie gorące sprawdzimy jak będzie w lato i wtedy najwyżej będę się martwił
  • Odpowiedz
@BartekBuduje toż to rekordowa obcina produkcji dziennej. Zrób reklamacje jak człowiek, a nie daj se wmówić, że wszystko gra... gdyby robili problemy to dajesz na priv.

@Mateos2: paskudnie to wygląda i jeszcze go okłamali, że miedzy froniusem 8kW, a 10kW jest 2k różnicy podczas gdy jest 370 zł.
  • Odpowiedz
@BartekBuduje: dokładnie. Klient miał ofertę i się zdecydował na nią a teraz reee panie wymień mi to. Bawi mnie nieraz takie podejście. Ma być najtaniej wyliczasz co i za ile. Mówisz że może wziąć inny falownik dopłata taka i taka, nie panie nie chce. Później a czemu ja mam 5 kw a falownik pokazuje 4 (°°
  • Odpowiedz