Wpis z mikrobloga

@hiperchimera: generalnie szukam swojego programistycznego "ja", chciałem pisać programy/skrypty na windows ale też chciałbym spróbować swoich sił na androidzie stąd kotlin na liście, nie wykluczam, że mogę związać swoją przyszłość z tym tematem, zastanawiam się który język jest najbardziej "uniwersalny" tzn. w przypadku chęci nauki innych języków będzie mi łatwiej odnaleźć się w podobieństwach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@w_CZOPKU_urodzony: "chciałem pisać programy/skrypty na windows" powershell?

"chciałbym spróbować swoich sił na androidzie stąd kotlin na liście" Kotlina nie znam w ogóle, więc się nie wypowiem czy warto.

"który język jest najbardziej "uniwersalny" tzn. w przypadku chęci nauki innych języków będzie mi łatwiej odnaleźć się w podobieństwach"

zasady są podobne, zwykle różnicę dotyczą składni. Jak chcesz na Windows to polecam C# można tworzyć prawdziwe cuda jak i proste aplikacje. Python też
@damianex19: na początek hobbistycznie jak się w tym odnajdę to nie wykluczam związania przyszłości z tym tematem. Chce się sprawdzić czy polubię ten temat przy bardziej zaawansowanych rzeczach.

Pisanie nie służy tylko do pracy. Dla przykładu ostatnio popsuł mi się środkowy przycisk w mojej ulubionej 8 letniej myszce (problem objawiał się tym, że po kliknięciu przycisku mysz klikała 2-5 razy), na szybko skleciłem skrypt, który ograniczył możliwość wciśnięcia przycisku kolejny raz
@w_CZOPKU_urodzony:

hobbistycznie to powiedziałbym, że python jest spoko, bo można się w nim pobawić ze względu na przystępność i fajne biblioteki dostępne. Chcesz pobawić się w gry? Masz pygame, chcesz pobawić się w AI? Masz od groma bibliotek związanych z machine learningiem (chociaż to dość trudne jest), chcesz porobić sobie fajne wykresy z jakichś danych? Nic prostszego - numpy, pandas, matplot i jedziesz. Można też porobić jakieś skrypty do automatyzacji czynności
@Need:

ale trzeba się liczyć z tym, że potem możesz mieć trochę bólu głowy jak się przerzucisz na język silnie typowany


miales na mysli statycznie typowany