Wpis z mikrobloga

Mam wysoki poziom przeciwciał po przebytej chorobie. Czemu mam się szczepić?
Nikt nikt nie chce mi odpowiedzieć na to pytanie. Czy szczepionka daje jakiś inny rodzaj przeciwciał niż choroba którą przeszedłem naturalnie?

#szczepienia #koronawirus
  • 31
  • Odpowiedz
Po to są szczepienia. A na słowo też ci nie uwierzą, bo każdy by powiedział że jest zdrowy.


@fizzly: Mam dokument z badaniem laboratoryjnym w którym wykazuje wysoki poziom przeciwciał. Ja i zapewne miliony ludzi, którzy nie chcą się szczepić, mają naturalnie występujące po chorobie przeciwciała. Czemu w takim razie wszyscy mówią tylko o szczepionkach, których efektem w końcu też są przeciwciała w organizmie. W szczepieniach chodzi o to żeby mieć
  • Odpowiedz
@sprawdzajacy: no nie wiem, wydaje mi się że to powiedziane trochę na wyrost, bo koniec końców i tak jesteśmy już "niewolnikami państwa" - chociażby właśnie przez NIP czy pesel, więc niewiele chyba to zmienia. Ale bardzo szanuję za kulturę twojej wypowiedzi i argumentację.
  • Odpowiedz
@qoszmar: no właśnie próbują to uregulować, tak aby ozdrowieńcy też dostawali kwitek taki sam jak osoby zaszczepione, ale z tego co wiem to dopiero w lipcu ma coś w tym temacie ruszyć.
  • Odpowiedz
no właśnie próbują to uregulować, tak aby ozdrowieńcy też dostawali kwitek taki sam jak osoby zaszczepione


@fizzly: Ale dlaczego tylko ozdrowieńcy? Dlaczego jak ktoś nie leżał w szpitalu, ani nie miał robionych testów PCR, ale ma wysoki poziom przeciwciał, nie dostanie paszportu covidowego?
(posługuje się tu terminem ozdrowieniec stricte prawnym a nie medycznym, bo to prawny termin będzie figurował w ustawie o paszportach)
  • Odpowiedz
@qoszmar: ale nie rozumiem chyba, przeciwciała masz na konkretnego wirusa, prawda? więc nie będąc ozdrowieńcem (przechorowanie covida) w jaki sposób miałbyś nabyć te przeciwciała? Chyba że to ja się aż tak nie znam :P
  • Odpowiedz
ale nie rozumiem chyba, przeciwciała masz na konkretnego wirusa, prawda? więc nie będąc ozdrowieńcem (przechorowanie covida) w jaki sposób miałbyś nabyć te przeciwciała? Chyba że to ja się aż tak nie znam :P


@fizzly: właśnie o to chodzi, wg prawa posiadanie przeciwciał na COVID nie jest wystarczającym kryterium do bycia ozdrowieńcem. Co jest totalnie bez sensu.
  • Odpowiedz
@sprawdzajacy: wiesz, to świadczy o człowieku, nawet nie to że czujesz nad sobą bata moderacji, po prostu wychodzi na to że kulturalny z ciebie mireczek :) pozdrawiam cię bardzo serdecznie.
  • Odpowiedz