Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem, w czym macie problem? Co jest niewłaściwego w tym, że ktoś może nie reagować, kiedy jest obrażany przez innych, ale jednocześnie jest wrażliwy na obrażanie Boga? To są przecież osobne kwestie, a nawet jest w tym pewna logika, bo dla osoby wierzącej Bóg jest osobą doskonalszą niż on sam, więc nie może być tutaj znaku równości.

Drugą kwestią jest zdziwienie, że ktoś może uważać, że nie jest rzeczą dobrą obrażanie Boga i w związku z tym, z racji szacunku do tego człowieka, inni nie powinni obrażać Boga w jego obecności, a już rzeczą najbardziej absurdalną jest argument: ale przecież nie wszyscy wierzą w Boga - i wielkie zdziwienie, error systemu - no bo przecież jak coś mnie nie rusza, to niby jak może ruszać inną osobę - właśnie problem w tym, że może.

Podam przykład: czasem lubię jeździć autem w taki dosyć mało płynny sposób - hamowanie biegami, hamowanie pod sam koniec i raptowne skręty, albo jak mi się nudzi w korkach, to macham kierownicą na boki, że samochód się giba w obie strony - dla mnie to jest spoko, ale dla pewnej osoby nie i staram się tak nie robić jak nie jadę sam, a mógłbym przecież powiedzieć, że nie rozumiem, w czym masz problem, bo przecież mi to nie przeszkadza i jak w ogóle można nie lubić takiej jazdy?

Cały ten Stanowski pali głupa i udaje, że nie wie o co chodzi.

#stanowski #mentzen #neuropa #4konserwy #religia
  • 31
@rmweb: Dlatego nazwano to "obrazą uczuć religijnych" a nie "obrazą boga". Faryzeusz jest ważniejszy i to faryzeusz decyduje, kiedy czuje się obrażony.

Zbiera się grupka twardogłowych na danym obszarze i przemocą decydują, którego boga można obrażać, a którego nie.
@Ordo_Publius: Ale nie tego dotyczy problem. Czy można obrażać osobę, która wierzy w jednorożce, ale nie bezpośrednio tylko poprzez obrażanie jednorożców, mówiąc coś w rodzaju, jednorożce są głupie, a tak w ogóle to nie istnieją i jak w ogóle można wierzyć w takie brednie?
@dioxyna: Nie wiem, czy coś broni, ale nawet jeśli, to bronienie czegokolwiek, niby w jaki sposób może kogoś obrażać? Jakbym powiedział, że bronie Zidana, który jebnął z dyńki Materazziego, to kogo bym obraził?
@Ordo_Publius: Wysyłasz mi jakieś obrazki, ale skąd możesz wiedzieć, że mnie taki obraz nie urazi? Co innego, jak coś lata w zamkniętej grupie albo na priv, a co innego, kiedy wysyłasz coś publicznie do ludzi, których nawet nie znasz. A jakbym teraz powiedział: proszę mi takich rzeczy nie wysyłać, to dalej byś wysyłał?
@dioxyna: To zależy, bo jakby obraził jednorożce w obecności osoby wierzącej w jednorożce, to wyrządziłby taką samą krzywdę, ale właściwie nie da się na to pytanie odpowiedzieć, bo nie jest znany poziom wrażliwości tej osoby.