Wpis z mikrobloga

Wiadomo, jak zmarła p oszczepionce to pękł jej tetniak o którym nie wiedziała, jakby miała kowid i zmarła to by zmarła z powodu kowid bo wtedy tetniak by był tylko dodatkiem nic nie znaczącym szczególem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@szyryfyry1: czemu kłamiesz, od początku jest kategoria osób które zmarły nie na COVID ale miały pozytywny wynik testu

@megawatt: Mylisz sie. To dopiero powinno zostac zbadane czy
Pobierz
źródło: comment_1621961944nBpjzGwi0FGqTpU4BoKSxe.jpg
@megawatt: super, w takim razie po co sa odnotowane niektore przypadki pod adresem ktory przeslalem? Jestem za transparentnoscia zeby wlasnie kazdy szur mogl zapoznac sie ile bylo takich przypadkow, w jakim wieku byly osoby i jaka szczepionka byly wyszczepione ;) Nie zeby szury mialy pozywke ale zeby mozna bylo wszystko dokladnie sprawdzic.
super, w takim razie po co sa odnotowane niektore przypadki pod adresem ktory przeslalem? Jestem za transparentnoscia zeby wlasnie kazdy szur mogl zapoznac sie ile bylo takich przypadkow, w jakim wieku byly osoby i jaka szczepionka byly wyszczepione ;) Nie zeby szury mialy pozywke ale zeby mozna bylo wszystko dokladnie sprawdzic.


@kotecci: kto ma sprawdzić, pan mieciu z wykształceniem zawodowym czy może jednak lekarz po ponad 10 latach nauki jest w
pokaż kartę zgonu


a w zasadzie kartę zgonu, datę zgonu i miasto - sprawdzimy w bazie P1 (zapewne nie będzie, o ile w ogóle ktoś umarł)

chyba mnie masz za debila żeby takie rzeczy w internet wrzucać.


@szyryfyry1: mam za trola, wrzuć tylko wpisane przyczyny zgonu (bo są 3)
@megawatt: W #!$%@? mam czy mi wierzysz. Ja piszę prawdę. Za to Ty zaczynasz uderzać nie w tą manke co trzeba, a sprawdzić to sobie mozesz czy Cie jaja nie swedza. To nie są rzeczy, które się wrzuca w internet. Ttm batdziej randomowemu wychodkowi
@megawatt: lekarz ma tylko zglosic, nie jest jego rola ocena czy jest to zwiazane ze szczepionka czy nie. Jak przejrzysz plik na stronie rzadowej z NOP-ami to zobaczysz, ze sa tez -opinie- lekarza ze nie ma zwiazku - ale jego psim obowiazkiem jest to zglosic a nie oceniac ..
lekarz ma tylko zglosic, nie jest jego rola ocena czy jest to zwiazane ze szczepionka czy nie.


@kotecci: oczywiście, że to jest rola lekarza:
https://szczepienia.pzh.gov.pl/podejrzenie-niepozadanego-odczynu-poszczepiennego-zglaszac

lekarz ma zweryfikować czy dane zaburzenie zdrowia jest podejrzeniem NOPu czy nie, jeśli jest ma obowiązek prawny zgłoszenia

natomiast każda zainteresowana osoba może zgłosić NOP samodzielnie, wtedy od razu sanepid zweryfikuje takie zgłoszenie
@megawatt: no to ciekawe jak lekarz zweryfikuje zgon, nie robiac sekcji w zasadzie moze zgadywac. To tylko pokazuje, ze jest tu jakas luka bo o ile rodzina nie zainteresuje sie to takie przypadki beda poza systemem ...
no to ciekawe jak lekarz zweryfikuje zgon, nie robiac sekcji w zasadzie moze zgadywac.


@kotecci: trzymając się tego hipotetycznego tętniaka - przyjeżdża pacjent, z silnym bólem głowy albo brzucha, w badaniu obrazowym widać tętniaka, tętniak pęka następuje zgon (w mechanizmie właściwym dla danego tętniaka) albo jeszcze udało się uchwycić w badaniu obrazowym pęknięcie/tudzież doszło do niego w trakcie zabiegu ratującego życie (zakończonego porażką)

po co sekcja zwłok skoro przyczyna jest jasna?