Wpis z mikrobloga

Bosch VeroAroma 500 po dłuższym nieużywaniu ma problemy z działaniem. Po czyszczeniu udało się dojść do tego, że wyda ~25ml płynu, obojętnie kawy lub samej gorącej wody. Po 25 ml zamiast wody leci para. Bardzo rzadko decyduje się wydać więcej. Według mnie pada pompka ale w internecie znalazłem informację, że to może być zawór ceramiczny. Jest jakiś sposób by potwierdzić bądź wykluczyć jakiś element?
#ekspresdokawy #kawa #pytaniedoeksperta
  • 26
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZygfrydPompka: musisz sprawdzić ile wody znajduje się w tacce ociekowej po robieniu kawy. Woda nie znika i jeżeli pompa daje, to gdzieś się zbiera.
Ewentualnie możesz wideo z dźwiękiem?
  • Odpowiedz
Kawa mi się skończyła więc testowałem z wodą.
Woda zaczęła lecieć do kubka, przelałem w kilku partiach prawie 500 ml. Do tacki zlatuje dopiero po zakończeniu nalewania do kubka, tak jakby ekspres opróżniał układ.
Jak sprawdzałem na kawie przy zaparzaczu to wyglądało, że trochę cieknie na łączeniu dolnym czyli pewnie świeżej wody do zaparzacza, ale wydaje mi się, że to były małe ilości. Wieczorem skoczę po kawę to dokładniej sprawdzę jak to
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Kupiłem kawę i przetestowałem.
Teraz działa w miarę dobrze, zrobił 6 kaw bez problemu, czy ta kawa nadaje się do picia dowiem się po południu.
W kubku jest tyle wody ile ustawiono w programie. W tacce ociekowej jest trochę wody z fusami jak na zdjęciu (po jednej kawie) a fusy są mokre. Na moje do wymiany są uszczelki zaparzacza(nigdy nie wymieniane a przebieg to 10k/5k z mlekiem) bo te czerwone
ZygfrydPompka - @Kulek1981: Kupiłem kawę i przetestowałem.
Teraz działa w miarę dobr...

źródło: comment_16220158789CtHUxdTPNMzIY3xZPzKhr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Uszczelki to pikuś. Problem mam z tym, że trochę rozbierałem ten ekspres i przy zabawie ułamał mi sie jeden króciec na zaworze, odszedł cały przy samej pokrywce. Prowadzi on do rurki mleka więc na razie spieniacza nie sprawdzałem. Zawór póki co zdaje się być sprawny więc szkoda wydawać 230 zł. Czy sądzisz, że strasznym partactwem będzie przyklejenie tego króćca na klej epoksydowy? Teoretycznie wytrzyma 120*C.
Ewentualnie myślałem o poszukaniu po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZygfrydPompka: Używam go do tych plastików, w sumie zwykle po prostu kleję a potem sprawdzam. Z tego co zauważyłem, on rozpuszcza plastik i dlatego go klei, coś jak modele samolotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZygfrydPompka: Jeżeli nałożysz odrobinę kleju na element w bezużytecznym miejscu, a po minucie klej rozpuści trochę plastiku, to zadziała. Potem możesz wzmocnić kropelką, posypując następnie solą lub sodą. One działają super jako szkielet dla kleju.
  • Odpowiedz