Wpis z mikrobloga

#programowanie #java

Jak powinien wyglądać projekt żeby rekruter go nie wyśmiał? Czy jeżeli zrobię dość ładny frontend w angularze dla aplikacji do zarządzania bazą danych biblioteki która będzie miała możliwość logowania dla admina i zwykłego użytkownika przy użyciu spring security, a dane będą wysyłane przez interfejs API i potem będą mapowane przy użyciu spring jpa, oraz jeżeli będzie to ładnie zaccomitowane w taki sposób aby nie wysyłać za jednym commitem połowy projektu tylko ładnie podpisywać to taki projekt pozwoli mi się wyróżnić czy to dalej będzie za mało?
  • 14
powinien wyglądać projekt żeby rekruter go nie wyśmiał


@dupogisaga: nikt na projekty nie patrzy. Jak już musisz mieć gita to miej ale nikt tam nie zajrzy.
Nie rozumiem co za opinia tu jest, na rozmowie dostaniesz jakieś pytania, każą ci pokodować w parach czy co dana firma uznaje. Do momentu rozmowy masz kontakt z osobą nietechniczną która często tak bardzo nie ogarnia że utrudnia to cały proces.
Jako ktoś czasem pomagający
@dupogisaga: mi pykło bycie freelancerem. W ten sposób rozmowa jest w tonie 'czy rozwiążesz mój problem?' a nie 'wymagamy doktoratu i 100 lat doświadczenia bo jesteśmy z USA'. Potem pokazujesz CV. Na studiach jakby kto pytał byłem ale z zupełnie innej dziedziny.
@MrFisherman: widzisz a mi nikt takich pytań przez ostatnie naście lat nie zadawał. Przerobiłem statystycznie 2-3 projekty rocznie z małymi wyjątkami. Inna sprawa że ja pracuję tylko dla zagranicy i tylko jak mi się klient spodoba.
@MrFisherman: może u różnych jest różnie? Ja opisuję to co znam - swój 'patent na juniora' przeskoczyłem robiąc freelancerkę. Teraz mam korpo wytyczne żeby młodych nie pytać w ogóle o gita bo to nie ma sensu. W podobnym czasie można z nimi zrobić zadanko w parach i o to popytać. A z kolei mam doświadczenia że rekruterzy i HR nie odróżniają javy od c++ więc mocno wątpię żeby umieli ocenić kawałek