Wpis z mikrobloga

Potrzebuję doradztwa w sprawie wyboru #maszynadoszycia
Okazjonalnie dokonuje drobnych przeróbek jak skrócenie zasłony. Dotychczas korzystałam z maszyny z lidla i nie byłam zadowolona. Ale z drugiej strony nie chcę wydać więcej niż 300 pln. Więc w ramach kompromisu myślę, że zrezygnuje z większości funkcji. Ma tylko szyć. Ma ktoś jakieś doświadczenie i poleci tanie i bezawaryjne urządzenie?
#szycie
  • 3
@anamericantail: Jeśli szukasz nowej w tej kwocie to niestety chyba nic z tego. Rok temu maszyny trochę podrożały, bo był popyt, a potem ceny zostały już wyższe. To, co w tej cenie kupisz, to takie same wynalazki jak "lidlowa" maszyna. A skoro z tej "lidlowej" nie jesteś zadowolona, to z tych też nie będziesz. W takiej cenie - z tego co widzę np. na allegro - znajdziesz jednak kilka niezłych używanych.
@anamericantail: Jednego konkretnego producenta nie ma co polecać, po prostu szukaj maszyny wśród tych producentów którzy zajmowali się tym od zawsze, a nie wśród tych "marketowych" albo brandowanych. Maszyny produkowali i produkują wciąż takie firmy jak - z tych popularnych i domowych - Janome, Elna, Singer, Juki, Brother, Redstar, Minerva, Bernina (tyle mi do głowy w tej chwili przychodzi, chociaż to oczywiście nie wszyscy). No i nasz polski Łucznik albo Arka.