Wpis z mikrobloga

Mam nietypowy problem z samochodemi nie wiem jak sobie z nim poradzić.

Posiadam Opla Combo Tour D w wersji 1.4. Samochod w czasie powolnej jazdy (najczęściej w korku), nie przekraczającej 25 km/h momentami wpada w dziwny rezonans i zaczyna huczeć. Dźwięk narasta dopóki nie przyspieszę powyżej tej prędkości. Co ważne, dźwięk rezonuje delikatnie w kierownicy i na pedałach, ale nie wpływa na właściwości jezdne. W momencie naciśnięcia pedału hamulca lub skrętu kierownicy natychmiast znika, by wrócić jak tylko odpuszczę hamulec. By dodać pikanterii całej sprawy, problem nie pojawia się za każdym razem - czasem słychać to juz po kilku metrach jazdy z pod domu a czasem dopiero po godzinie. Co więcej, problem nie występuje w zimie gdy temperatura powietrza jest w okolicach 0. W ASO sprawdzili juz wszystko, bez pomysłu na rozwiązanie.

Błagam o pomoc, bo zwariuję!

#motoryzacja #opel #opelcombo #mechanikasamochodowa #samochody #serwissamochodowy #mechanik
  • 5
@Imperative: a co się dzieje w momencie, gdy wciśniesz sprzęgło, kiedy auto wpada w ten rezonans? Jesteś w stanie "odtworzyć" ten rezonans przy jakiejś konkretnej wartości obrotów na postoju? No i warto też napisać skąd jesteś to może ktoś poleci jakiś warsztat.
@strusmig: dopóki auto się toczy wciskanie sprzęgła nic nie zmienia. Generalnie próbowałem już na milion sposobów odtworzyć te sytuacje ale nigdy nie udało mi się na zawołanie... na postoju nie wpada w rezonans. Tylko w czasie jazdy