Wpis z mikrobloga

Cześć,

Część z Was wybierze się w tym roku do Chorwacji.
Dla tych, którzy nie śledzili wątku wcześniej, podsyłam stale aktualizowaną bazę wiedzy na temat sytuacji na przejściach granicznych w drodze do Chorwacji.

Wiem, że macie różne zdanie na temat pandemii/wirusa/szczepień/paszportów. Szanuję, dlatego we wpisie nie poruszam tychże zagadnień. Niech każdy zdecyduje sam, w swoim imieniu.

Aktualnie, wszystkie kraje w drodze do Chorwacji można przejechać tranzytem (szczegóły tranzytu w poszczególnych państwach we wpisie).
Z dniem dzisiejszym, Czesi zdejmują Chorwację z listy krajów z największym zagrożeniem, co powoduje, że przy powrocie do kraju z Chorwacji, testowanie nie jest już obowiązkowe.

Większe zmiany mogą czekać nas po 1 czerwca, trzeba jednak poczekać te kilka dni.

Zapraszam do wspomożenia: Jak dojechać do Chorwacji samochodem. Aktualny stan na granicach

Pozdrawiam
MikasaTsukasa - Cześć,

Część z Was wybierze się w tym roku do Chorwacji.
Dla tych...

źródło: comment_16218509590OlaqPuBFPd9eDiFwiYxGy.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@RRybak
@MikasaTsukasa kontrola graniczna w Czechach to mit. Śledziłem grupki przed niedawnym wyjazdem na Chorwację, sam zresztą jechałem i... Austria popatrzyła na dowodu, chorwacja popatrzyła na dowodu, a w Czechach nikt nawet policji nie spotyka na autostradzie XD
  • Odpowiedz
Niedługo kończy się leasing. Jeśli nowy model nie będzie karykaturą auta to weźmiemy znowu Sportage tylko z lepszym silnikiem.


@MikasaTsukasa: Jest ok, ale bez szału. Porównaj sobie najpierw z RAV4 w hybrydzie, bo za te same pieniądze będzie dynamiczniejsza, ekonomiczniejsza, wygodniejsza.
  • Odpowiedz
@MikasaTsukasa:

Większe zmiany mogą czekać nas po 1 czerwca, trzeba jednak poczekać te kilka dni.


Tzn. jakieś poluzowania są najbardziej prawdopodobne, tak? Bo żeby dokręcać śrubę w sezon turystyczny to nie mogą sobie raczej pozwolić?
  • Odpowiedz
@Vanni: Od soboty na chwile obecną, nie wiem jak będzie w czasie wakacji, można wybrać się do Rumunii droga lotnicza bez szczepień, kwarantanny czy testów, zero ograniczeń ;)
  • Odpowiedz
Oo, temat na czasie dla mnie. Zastanawiam się nad Chorwacją (samochodem) albo Włochami (Sycylia, samolotem). Chorwacja ma taki minus, że jest za droga jak na to, co oferuje, przynajmniej takie jest moje zdanie.
  • Odpowiedz
Jechałem 7 mają do Chorwacji, przekraczałem granice z Czechami w Boboszowie - przejechałem granice na luzie, 0 kontroli. Granica Czesko-Austriacko kontrola dowodu + okazanie testu Covid, możliwe że gdyby powiedział że to tylko jadę tylko przez tranzyt, puściliby mnie bez okazania testu. Granicę Austriacko-Sloweńską przejchalem bez zatrzymywania. Na granicy Słowieńsko-Chorwackiej dowód + okazanie testu. Za parę dni wracam, mam nadzieję że wrócę na luzie bez testu.
  • Odpowiedz