Wpis z mikrobloga

Cześć,

Część z Was wybierze się w tym roku do Chorwacji.
Dla tych, którzy nie śledzili wątku wcześniej, podsyłam stale aktualizowaną bazę wiedzy na temat sytuacji na przejściach granicznych w drodze do Chorwacji.

Wiem, że macie różne zdanie na temat pandemii/wirusa/szczepień/paszportów. Szanuję, dlatego we wpisie nie poruszam tychże zagadnień. Niech każdy zdecyduje sam, w swoim imieniu.

Aktualnie, wszystkie kraje w drodze do Chorwacji można przejechać tranzytem (szczegóły tranzytu w poszczególnych państwach we wpisie).
Z dniem dzisiejszym, Czesi zdejmują Chorwację z listy krajów z największym zagrożeniem, co powoduje, że przy powrocie do kraju z Chorwacji, testowanie nie jest już obowiązkowe.

Większe zmiany mogą czekać nas po 1 czerwca, trzeba jednak poczekać te kilka dni.

Zapraszam do wspomożenia: Jak dojechać do Chorwacji samochodem. Aktualny stan na granicach

Pozdrawiam
MikasaTsukasa - Cześć,

Część z Was wybierze się w tym roku do Chorwacji.
Dla tych...

źródło: comment_16218509590OlaqPuBFPd9eDiFwiYxGy.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na stronie chorwackiego ministerstwa jest informacja że test powinien zawierać nazwę producenta, podpis lekarza, nazwę testu, laboratorium i kilka innych informacji. Czy podchodzą do tego restrykcyjnie na granicy i mogą wysłać Cię na lokalny gdy czegoś mało istotnego nie będzie? Jak np. informacji o producencie testu
  • Odpowiedz
@personifikator: w każdym kraju można wydać miliony albo tyle ile się ma. Chorwacja to nie Monaco, wystarczy robić zakupy z dala od centrum, nocleg też nie musi być w pierwszej linii, a do restauracji jak się pójdzie raz przez cały wyjazd i zje się na bogato, też ujmy nie daje ;)
  • Odpowiedz
Jaka wersja Sportage?


@DOgi: myślałem nad Sorento ale to obowiązkowe zajmowanie bagażnika dodatkowymi fotelami mnie irytuje - no chyba, że sobie na zamówienie zrobię własną płytę. Wybierając pomiędzy Santa Fe a Sorento, chyba Santa Fe mnie bardziej przekonuje.
  • Odpowiedz
@arctic6: tak, myślę, że zajmą się wiekiem dzieci bez testowania. Aktualnie jest 7 lat, touroperatorzy proponują 12 lat, a inni 16. Mam nadzieję, że UE zacznie dopłacać do testów - ale to raczej marzenie ściętej głowy
  • Odpowiedz
‼ PRZECZYTAJ UWAŻNIE, DO KOŃCA: Do Chorwacji bez testów, szczepień i certyfikatów? Jest nadzieja!

Wiemy, że nie powinniśmy nikomu robić nadziei i trzymać się wyłącznie aktualnych oficjalnych komunikatów, dotyczących przemieszczania się w drodze do Chorwacji oraz samej Chorwacji.

⚠️ ALE to co poniżej piszemy to jest oficjalny komunikat, z tym, że AKTAULNIE NIE MAJĄCY ZASTOSOWANIA dla Polaków, czyli w skrócie - martwy.

Nie
  • Odpowiedz
  • 1
Dobre wieści!
Od 28 maja, zmienia się limit wieku dla dzieci, które nie muszą przechodzić testowania (o ile rodzice mają negatywny wynik testu/są zaszczepieni/są ozdrowieńcami) z 7 na 12 lat :)
  • Odpowiedz