Wpis z mikrobloga

Tak szczerze nie interesowałem się sportami walki przed powstaniem Fame mma, wiedziałem że istnieje coś takiego jak ksw i że walczy tam Pudzian i Mamed i to wszystko z mojej wiedzy sportów walki. W 2018 wybuchło fame i naglę człowieka zaciekawiły walki Lordozy z Magicalem, Boxdela z Guzikiem itp. a jeszcze doszły do tego zadymione konferencje, pamiętam z jaką beką się oglądało pierwsze konferencje, wywalanie stołów, ninja liście na f2f, uniwersum Polak Ferrari. Teraz mamy 2021 i nagle człowieka który znał 1 federacje KSW zaciekawiły fen'y, punch down'y babilony, ufc itp. Można nie lubić Fame za różne krzywe akcje np. złamana czaszka Ferrariego czy wykupywanie polis dla Magicala, ale według mnie zrobili taką dużą reklamę sportów walki w Polsce, że z ludzi którzy wiedzieli tylko co to ksw nagle oglądają większość gal mma/boksu. Jeszcze tyle jest tych gal, że terminy wypadają prawie co tydzień xD. Dopiero co 2 tygodnie temu było Fame mma, w zeszła sobotę Punch Down, w tą sobotę Fen, zaraz wyjdzie, że będzie się to oglądało jak ligi piłkarskie co tydzień nowa kolejka i tak przez kilka miesięcy.

Podsumowując: Fame mma zrobiło bardzo dużą promocję sportów walki w Polsce, change my mind

#famemma
  • 20
@Barrtek15: Że niby oskarków którzy oglądają fame interesują sporty walki xD? Przecież oni oglądają bo walczą ich jutuberzy i w dupie mają ten sport.

Jeszcze mówisz że zainteresowały cię sporty walki i oglądasz punchdown który ze sportami walki nie ma nic wspólnego i fen który jest teraz przepakowany freakfightami.
@Soothsayer: A co mam ci tutaj wypracowanie naukowe napisać na tagu w poniedziałek rano xD? Zapytaj przeciętnego fana fame mma kto jest mistrzem świata wagi ciężkiej w ufc i nikt na to nie odpowie.
@mackbig: Nie każdy jes oskarkiem który oglada only walki Gała - Śmieszek Zabielski - Hejter, i tak zainteresowały bo kiedyś tylko stary o 22 czasami obejrzał ksw jak wykupił ppv w cyfrowym polsacie, a teraz nagle mi się chce oglądać każdą galę na której biją się i pokazują jakieś techniki z mma czy boksu. Co do fenu to ja rozumiem ich bo nie da się ciągle jechać na nołnejmach i fejmie
A co mam ci tutaj wypracowanie naukowe napisać na tagu w poniedziałek rano xD? Zapytaj przeciętnego fana fame mma kto jest mistrzem świata wagi ciężkiej w ufc i nikt na to nie odpowie.


@mackbig: a zapytałeś, że wiesz? I kto to jest przeciętny fan fame mma? Popularność MMA wzrosła po fame i to widać gołym okiem. Ludzie znają nazwiska, znają gale, kojarzą ludzi z tego środowiska, część zostanie tylko przy fame,
@Soothsayer: Mam takie dane. W polsacie sport gale ufc ogląda średnio kilka tysięcy osób. Kilka lat temu oglądalność była praktycznie taka sama.

Skoro interesują sie tym sportem to po co wogóle oglądaja fame? Przecież ci zawodnicy nic w tym sporcie nie znaczą. Ludzie którzy to oglądają przeczą sami sobie?
Skoro interesują sie tym sportem to po co wogóle oglądaja fame? Przecież ci zawodnicy nic w tym sporcie nie znaczą. Ludzie którzy to oglądają przeczą sami sobie?


@mackbig: Fame to serial, show. I taki serial może kogoś zmobilizować do zainteresowania się MMA i galami sportowymi, na takiej samej zasadzie jak Gambit Królowej przyczynił się do ogromnego wzrostu popularności szachów.
@Soothsayer: Mówisz o wynikach sprzedaży Fame? A co za różnica kto to kupuje? Jeżeli oglądalność ufc była praktycznie taka sama kilka lat temu to możliwe są dwie rzeczy:

a)fame nie zmieniło oglądalności ufc w żadnym stopniu
b) wszyscy "starzy" fani nagle odeszli i doszli nowi z fame na ich miejsce

Które jest bardziej pradopodobne sam sobie odpowiedz
@Barrtek15: Ja po za Fame to jeszcze KSW oglądam, ale raczej to z sentymentu i chęci zobaczenia sportu, Fame typowo dla dymów i zobaczyć walki takie jak Zabielski vs Hejter lub Rafona leżącego po 7 sekundach
Nie tylko ale to chyba logiczne że popularność mierzymy oglądalnością najlepszej federacji świata. Dlaczego ktoś kto uważa się za fana mma miałby nie oglądać ufc?


@mackbig: ciężko mi uwierzyć, że oglądalność UFC jest taka sama kiedy nie walczy tam żaden Polak i taka sama kiedy Błachowicz walczył o pas.

Dla mnie logiczne jest, że popularność można mierzyć też ilością osób, które trenują, ilością szkół, wzrostem popularności obecnych, wzrostem popularności kanałów związanych