Wpis z mikrobloga

Nie będzie, prędzej zrobią dla niezaszczepionych.


@taktoto: gdyby to były jedyne godziny, w których mogą chodzić do sklepów, to ok. Ale znając rząd i mając na uwadze jak działały godziny dla seniorów, to lepiej jednak, żeby były to godziny dla zaszczepionych.
@Jailer To ci mówię, że prędzej będzie jak ja napisałam, bo to ma chronić przed zarazeniem nim zagrożonych a zaszczepieni nimi nie są. Jeśli ktokolwiek spodziewa się przywilejów, to będą one właśnie dla tych nieszczepionych, których w 60+ nadal jest jakaś połowa...
@taktoto: może tak, może nie, nie chce mi sie dyskutować. OPowi chyba chodziło o to, co byśmy zrobili, a nie co jest prawdopodone xD Godziny dla zaszczepionych są bardziej realne niż np. "500+ wyłącznie dla zaszczepionych".
@Jailer Nie będzie, prędzej zrobią dla niezaszczepionych. Bardzo naiwnym trzeba być, żeby liczyć na jakieś przywileje poza tym co jest celem szczepionki, zmniejszenie hospitalizacji


Tu sie kolego mylisz bo już np zaszczepieni nie liczą się do limitu gośći weselnych.
@SmutnyNormik I jak chcesz to wprowadzić, kiedy nikt nie ponosi odpowiedzialności nawet za śmierć po szczepieniu? O lżejszych powiklaniach nie wspominając.

Tak, na pewno organizatorzy imprez kulturalnych byliby zachwyceni tym pomysłem. Przynajmniej już by wiedzieli, że ich biznes nie ma racji bytu a nie tak jak teraz dalszy ciąg rządowej ściemy "wytrzymajcie jeszcze chwilę"
@SmutnyNormik Ale ty wiesz, że organizator najpierw ponosi koszty, musi oszacować zyski a dopiero potem decyduje się czy coś opłaca się organizować czy nie?

Wszystko pozapaństwowe będzie nieopłacalne. No może "kurscenty" Zenka z naszej kasy będą organizowane i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SmutnyNormik: nigdy nie zmuszać, ale np dla każdą osobę która się nie zaszczepiła (a mogła) i trafiła z covidem do szpitala za pobyt kasować finansowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SmutnyNormik: XD w imię wirusa grypy odebrana została wolność obywatelska, a covidioci pytają jak zmusić wszystkich do szczepień no #!$%@? nie wytrzymam XDDD

Ja proponuję robić łapanki osób niezaszczepionych i wywozić je do obozów na przymuowe szczepienia, dodatkowo tego, kto podpieroli niezaszczepionego do Pfropfungkomando przeskakuje 500 miejsc w kolejce po kolejną dawkę.