Wpis z mikrobloga

Ankieta numa cwaj - skoro Victoria 3 jest obok serii HOI (i niewydanego East vs. West ale to też podchodziło pod tę serię) jedyną grą Paradoxu w której występują pory dnia to czy powinny występować modyfikatory mające wpływ np.: na przebieg bitwy w nocy tak jak to ma miejsce w serii HOI?
#victoria2 #victoria3 #paradox #paradoxinteractive #strategie
Fennrir - Ankieta numa cwaj - skoro Victoria 3 jest obok serii HOI (i niewydanego Eas...

źródło: comment_16217564005j9BpgK3I1XpXcWAMwYti8.jpg

Pobierz

Noc powinna mieć wpływ np.: na bitwy?

  • Tak 75.0% (54)
  • Nie 25.0% (18)

Oddanych głosów: 72

  • 7
  • Odpowiedz
@Fennrir: Tonie jest gra o #!$%@? się( co zreszta sami zaznaczyli). Nie mam pojęcia na cholere te dodatkowe tickii gdy wszystkie ważne rzecy będą się działy dziennie, chyba żeby gra za szybko nie szła XD. Anyway nie widzę sensu w nadmiernym kombinowaniu z modułem wojskowym i jakimś cyklem dnia i nocy. Zresztą wtedy raczej w dzień się bili(z wyjątkami ofc, ale to nie druga wojna).
  • Odpowiedz
@Xardin:
No Victoria nie jest grą w malowanie mapy i rozwój państwa ma duże znaczenie, niemniej jednak też nie da się od niej kompletnie uciec. Co do dodatkowych ticków to mają one służyć wydłużeniu rozgrywki, bo nie ukrywajmy, Victoria 2 była dosyć krótka

Zresztą wtedy raczej w dzień się bili(z wyjątkami ofc, ale to nie druga wojna


w nocy nie powinno być bitwy w ogóle xD w dzień był problem by
  • Odpowiedz
@Fennrir: Ale nawet nie wiem czemu miałoby to służyć, ani nie osiągniesz taktycznej przewagi wykorzystując ten system, ani nic innego z tym nie zrobisz... To ze była krótka to jedno, ale wydłużanie rozgrywki z dupy bez żadnych treści jest kompletnie idiotyczne. Dodali se ticki i graj wolniej niż w vicky 2 bo tak...
  • Odpowiedz
@Xardin:
Moim zdaniem to ma sens bo jeden tick to jest najmniejsza jednostka w jakiej są obliczane parametry bitew, a co kilka ticków się zmieniają jeszcze inne np.: rzuty kostką. Zatem bitwy trwają nie określoną ilość dni tylko określoną ilość ticków. W grach gdzie 1 tick = 1 dzień to potrafią się toczyć tygodniami a nawet miesiącami, natomiast więcej niż jeden tick na dzień powoduje że bitwy będą rozstrzygane szybciej i
  • Odpowiedz