Wpis z mikrobloga

Ostatnio miałem problemy z dźwiękiem w prawym nauszniku w Hyperx Cloud Alpha (mam je od końca października 2020), więc jestem bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju obce/dziwne dźwięki.

Usłyszałem bardzo wysoki pisk, lekko bolesny dla ucha, wczoraj tam (https://www.twitch.tv/videos/1030023352) o 2:10:28, a dzisiaj tutaj (https://www.twitch.tv/videos/1031189958) o 3:42:48 i 3:44:52, oba w prawym nauszniku. Więc te problemy pojawiły się ostatnio (trochę ponad tydzień temu) i teraz jeden dzień po drugim słyszę bardzo nieprzyjemny dźwięk, połączony z całotygodniowym problemem z prawym nausznikiem, każdy mógłby pomyśleć, że problem leży w słuchawkach, prawda? Ale...

Znalazłem opcję w Windowsie 10, która aktywuje dźwięk mono, więc używałem jej, aby usłyszeć, czy problem dotyczy dźwięku wideo (więc niektóre nieprawidłowości dźwięku, jeśli były w wideo, byłyby teraz słyszalne w obojgu uszach), w tym przypadku wysoki pisk był nadal słyszalny tylko w prawym uchu, co oznaczałoby, że problem leży w słuchawkach, ale.

Sprawdziłem moje poprzednie słuchawki (Razer Kraken 7.1) i wysoki pisk był również obecny w nich, w prawym nauszniku! W takim przypadku byłaby to wina karty dźwiękowej na płycie głównej której używam (bardzo mało prawdopodobne) lub wina samego twitch.tv. Zrobiłem klipy tych momentów i pobrałem je, były to pliki MP4 i podczas słuchania ich w odtwarzaczu Windows 10 nie było żadnego wysokiego pisku!

Sprawdziłem to również na telefonie komórkowym i ani w głośnikach telefonu, ani na słuchawkach nie było tego wysokiego pisku, ale nie sądzę, żeby to dużo się zmieniło, bo to tylko telefon.

Ostatnią rzeczą, jaką sprawdziłem, były różne przeglądarki. Główną jakiej używam to Opera GX, więc sprawdziłem Microsoft Edge (brak wysokiego pisku!), Internet Explorer (wysoki pisk!), Mozilla Firefox (wysoki pisk!), Google Chrome (brak wysokiego pisku!), przeglądarka Tor (wysoki pisk!), to dziwne, prawda?

Podsumowując:
Opcja dźwięku mono w systemie Windows 10: wysoki pisk.
Inne słuchawki: wysoki pisk.
Pobrany klip (odtwarzacz Windows 10): brak wysokiego pisku.
Głośniki z telefonu i podłączone słuchawki: brak wysokiego pisku.
Różne przeglądarki:
Opera GX: wysoki pisk.
Microsoft Edge: brak wysokiego pisku.
Internet Explorer: wysoki pisk.
Mozilla Firefox: wysoki pisk.
Google Chrome: brak wysokiego pisku.
Przeglądarka Tor: wysoki pisk.

Byłbym więc bardzo wdzięczny, gdybyście mogli sprawdzić te 3 momenty i zobaczyć, czy też słyszycie te piski, i może doradzić co powinienem zrobić dalej, osobiście myślałem o wysłaniu ich na gwarancję, ale jeśli mogę to również usłyszeć na innych słuchawkach, ale nie słyszę tego w innych przeglądarkach, to naprawdę nie wiem w czym jest problem, słuchawki, w twitchu, karta dźwiękowa, przeglądarka, może ja, a może coś jeszcze innego?

Dodatkowe informacje: oba filmiki były na maksymalnej głośności na twitchu i 1080p60. Sterowniki audio wydają się nie mieć znaczenia, problem występował zarówno w starszych, jak i najnowszych. Opera GX, Explorer, Edge i Tor były już na PC przez kilka miesięcy, Firefox i Chrome zostały zainstalowane na czysto, aby to sprawdzić. To samo na przednich i tylnych portach audio. Jeśli nagrywam dźwięk i potem go odtwarzam to pojawia się piskliwy dźwięk.

Komponenty:
Procesor: AMD Ryzen 5 3600
Płyta główna: MSI B450 TOMAHAWK MAX
Zasilacz: Corsair RM550x
Pamięć RAM: Patriot 16 GB (2x8 GB) 3200 MHz CL16 Viper 4
SSD: Crucial 500 GB 2,5 "SATA SSD MX500
Karta graficzna: Sapphire Radeon RX 5600 XT PULSE 6 GB GDDR6

#hyperx #dzwiek #audio #twitch #problem #sluchawki #przegladarki #razer #windows10
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amerykanskie_Megatrendy: Sprawa się jeszcze nie rozwiązała, ale mam kilka nowych informacji.

1. Sprawdziłem raz jeszcze wszystkie przeglądarki i na każdej wystąpił wysoki pisk, tak, nawet na Edge i Chrome. Więc przeglądarka nie ma znaczenia.
2. Znalazłem pewien problem w Windowsie 10, jednakże dotyka jedynie użytkowników używających dźwięku 5.1, ja używam stereo, jest tam też również napisane, że problem nie dotyka użytkowników korzystających z stereo, więc nie jest to raczej to.
3. Odwróciłem kanały audio aby prawy kanał grał w lewej słuchawce, a lewy kanał w prawej słuchawce, i pisk pojawił się w lewej słuchawce, więc raczej problem ze słuchawkami też odpada.
4. Znalazłem również wysoki pisk tutaj: (Spoilery z anime My Hero Academia sezon 3) https://www.breach.tv/video/8938/mha-s3-ep-4-theflamingshark-s-reaction w minucie 15:40, ale to samo wideo zostało wrzucone również tutaj https://streamable.com/ec3utc i tutaj https://mega.nz/file/NUhACDbY#nXu9F22Qg5Iv_vjuI6HVMxPd8L5an-NFOG4z2hQM6Zk, na streamable w tej samej minucie również występuje pisk ale nie wysoki!(choć bardziej bym to zaliczył pod SKRZEK/zakłócenie), a na MEGA w tej minucie w ogóle nic, żadnego nienormalnego dźwięku. Może system w jakiś sposób kłóci się z niektórymi stronami? Warto zauważyć, że oglądając masę youtube'a(o wiele więcej niż te poprzednie strony) nadal nie uświadczyłem
  • Odpowiedz