Wpis z mikrobloga

@karbowski: Dokłądnie tak, ja podciągam się na szerokości ok. 75 cm bo drążek mam w futrynie. Powtórzeń za każdym razem robię ile wlezie, żeby jak najbardziej się zmęczyć. Obecnie robię 4 serie po 10,9,8 i 7 powtórzeń, tak akurat mi się układa, że co serie robię jedno powtórzenie mniej(więcej nie jestem w stanie).
  • Odpowiedz
@Wrzoskoowna: To jest Twoje zdanie, ważne, że on się z tym dobrze czuje, i jego dziewczynie się podoba. ;) @Sarza01 Mam nadzieję, że się nie przejmujesz, chociaż znając Ciebie mała jest na to szansa. ;) Nie można wszystkim dogodzić. Choćbyś był święty, to i tak znajdą się hejterzy. :D
  • Odpowiedz
@Sarza01: jak dopasowałeś trening, dietę? Mógłbyś poradzić jakieś fajne źródło? Od września zapisuję się na siłkę i chciałbym to zrobić z głową.

I czy można pogodzić bieganie z siłką? Bo chciałbym 3 razy w tygodniu biegać i przynajmniej 3 razy w tygodniu na siłkę.

Edit: wyślij na mirko takie zdjęcie jak zrobił kliczko, atencja gwarantowana:D http://tn.new.fishki.net/26/upload/post/201309/09/1206201/gallery/0_ac5e2_c58d5589_XL.jpg
  • Odpowiedz
@reasonable: hmm zwykle godzinę przed bieganiem nic już nie jem. Powiedzmy, że mam taki plan:

1. Jem zwykły posiłek

2. Czekam z pół godziny

3. Ćwiczę na siłce 1h-2h

4. Odpoczywam 15 minut

5. Idę biegać (zwykle biegam od 45 minut do ponad godziny)

Co myślisz o tym? Na pewno siłka codziennie nie będzie kolidować z bieganiem ale na pewno się zdarzy tak.
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: Nie za dobry pomysł z tym bieganiem po siłowni, jeśli chcesz wyglądać jak Sarza :) Po siłowni masz wpieprzać. Jesteś wycieńczony, a dodatkowo fundujesz sobie aeroby, co może powodować spalanie również mięśni, bo już są nasilone procesy kataboliczne po wykorzystaniu glikogenu z mięśni na treningu siłowym.

Po drugie, ja potrzebuję 1,5 przerwy między posiłkiem a treningiem, a niektórzy nawet 2. Już mi się rzygnąć zdarzyło kiedyś, także mogę mieć wątpliwości
  • Odpowiedz
@reasonable: rozumiem. Będe starał się unikać takiego planu. Co w przypadku gdyby kolejność była odwrotna? Najpierw biegam, odpoaczywam 15 minut, jem coś i za 15 minut na siłkę? Efekt będzie podobny?

Ważę 82 kg przy 184 cm i w sumie chciałbym tę wagę utrzymać lub zwiększyć do 5 kg i tylko mieć lepszą rzeźbę oraz kondychę.
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: Powiedziałbym, że trochę lepiej, ale będziesz zmęczony. Najlepiej to po prostu w dni nietreningowe. Fajnie się rozgrzać przed siłownią, ale nawet 30 czy 45 min to już jest więcej niż rozgrzewka :)
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: to poczytaj, trening trzeba dobrać pod siebie, na podstawie obserwacji co najlepiej dział. czy na spięcie, czy mocno siłowy, ile powtórzeń, ile serii, moim zdaniem to wszystko sprawa indywidualna. Na początku powinieneś zacząć fbw albo jakiś inny ogólnorozwojowy. poszerz wiedzę, tamto forum jest ok. @reasonable ma racje, jak chcesz urosnąć to musisz odpowiednio dużo jeść - mieć bilans na +, a bieganie to kolejne zapotrzebowanie na kcal więc trzeba to
  • Odpowiedz
fbw


@Sarza01: @reasonable: hmm są jakieś strony z poradnikami które należy unikać? Znalazłem coś takiego i takiego jest jakaś różnica jakościowa?:P

Pytam bo nie chciałbym trafić na jakiś lipny/zbyt intensywny lub po prostu źle dobrany trening który by zaszkodził. :P

Hmm to chyba będę ćwiczył 2-3 razy w tygodniu a biegał w pozostałe. Będzie trudno prawie codziennie robić "coś" ale lepiej tak niż spalać mięśnie niepotrzebnie tym bardziej, że nie
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: Moim zdaniem nic nie zbudujesz biegając 3-4 razy w tygodniu. Musiałbyś naprawdę wpieprzać jak dziki zwierz i nie mam pojęcia kiedy być się regenerował. Zrób pierw masę w okresie zimowym i potem się zetnij, dwóch pieczeni na jednym ogniu nie upieczesz. Skoro problemu z łączeniem jednego i drugiego nie widzisz, to redukcja nie będzie dla Ciebie wyzwaniem
  • Odpowiedz
@Vojtazzz: hmm czyli w ogóle coś jest warto robić? Nie chcę być wielkim bykiem a jedynie mieć kondycję dzięki bieganiu i dobrą rzeźbę dzięki siłce. Nie chcę być jakimś tam bykiem ;) A nadmiernego tłuszczyku może mam 3-5 kg jakbym się uparł :P

  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: Spokojnie, od chodzenia pół roku na siłownię jakimś wielkim bykiem nie będziesz. Nie mam pojęcia co chcesz zrobić, musisz się określić. Jeżeli chcesz lekko poprawić swoją sprawność bez większych efektów wizualnych to kalorie na lekkim plusie + trochę biegania, a na wiosnę zrzucisz to co Ci zostanie. Jak chcesz poprawić nieco sylwetkę przed powiedzmy przyszłymi wakacjami to radzę trochę zrobić do tego marca, a potem się wyciąć. Musisz się wtedy
  • Odpowiedz