Wpis z mikrobloga

#opony
#testy

Chce kupic nowe opony do auta i nie moge znalezc zadnych testow opon gdzie byloby opisane ich tempo zuzycia.
Ktos pomoze? Szukam.czegos w standardzie 195/65/r15, micheliny podrozaly w 4 lata ze przy obecnej ekonomii nie dam rady. Zuzycie to najwazniejszy skladnik wyboru u mnie bo co mi po dobrych oponach jak tutejszy asfalt potrafi zjesc opony po 10-30k km... Energy Savery wytrzymaly mi prawie 50k przy przednim napedzie i 250KM+...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sorcerer001: Przygotuj się na to, że współczesne opony nie zrobią takiego przebiegu jak te 10 lat temu.
AutoBild przeprowadził test 205/55R16 (195/65R15 już raczej nie testują) i robili kalkulację przewidywalnego przebiegu. 4 modele przekroczyły 40 tysięcy km (prawdopodobnie liczone do 1,6mm). Były to Goodyear EfficientGrip Performance, Michelin Primacy 4, Kumho Ecsta HS51 i Continental PremiumContact 6. Kolejność od największego przebiegu do najmniejszego.
Pamiętaj, że dobry przebieg osiągniesz częstą rotacją opona
  • Odpowiedz
@hamuj_sie_hamuj_sie: balony sie zuzywaja bo mamy kijowy asfalt zmieszany z gresem (jest jak tarka, zalicz szlifa na moto to nic z Ciebie nie zostanie jak w tym memie), srednia rok roczna temperature 25*C+ i 250+ dni slonecznych.

Moje pierwsze Nokiany przetrwaly 8k km, srednio opony przejezdzaja tutaj 25-35k km i mowie tu o stanie faktycznym na 100 aut floty jak pracowalem kiedys w wypozyczalni.

Kupilbym ponownie energy savera ale ceny
  • Odpowiedz