Wpis z mikrobloga

@smallboobslover: Moim zdaniem źródłem tego #!$%@? są kobiety-matki po 30-tce, którym się kończy termin spożycia. Podchwytują to mężczyźni pod pantoflem (część faktycznie tak twierdzi, część żeby się przypodobać, a sama się ślini latem jak licealistki odsłaniają nogi na mieście).
Jest też możliwe, że jak ma się dziecko to się coś w głowie przestawia i zaczyna się włączać argument - "to jeszcze dziecko", "a chciałbyś, żeby to Twoja córka" itd. Kończy
  • Odpowiedz
@Deence: Wystarczy pomyśleć, że osoby w wieku dojrzewania są podatne na urazy psychiczne, problemy z seksualnością w późniejszych latach, trwałe fobie.

„Przemoc seksualna, także ta werbalna, może zaburzyć życie seksualne kobiety, przy czym czas często nie leczy ran. Wiele kobiet latami zmaga się z doświadczeniem naruszenia ich najbardziej intymnych granic.

Mechanizmy sterujące zachowaniami seksualnymi kobiety uzależnione są od harmonijnego współdziałania czynników biologicznych, osobowościowych, jakości relacji partnerskich oraz determinant społeczno-kulturowych. Następstwem
  • Odpowiedz
@Zordon_: pisałem o sytuacji spotkań-randek 18 latka z 14 latką, nawet bez seksu. W oczach tych "myślących głową, a nie #!$%@?" to pedofil, bo 14-latka to przecież dziecko. Gdzie tu myślenie głową? Według mnie to jest myślenie czysto emocjonalne. Nie docierają argumenty, że 4 lata różnicy w tym przypadku to jest problem również z prawemm a 30 latek z 15 latką według prawa jest już całkiem okej.
Piszesz o urazach
  • Odpowiedz
@Zordon_: I czemu w ogóle sprowadzasz wszystko do ruchania? To, że komuś podoba się 13-14 latka i czuje do niej pociąg fizyczny nie znaczy, że od razu będzie z nią współżył. Myślę, że większość zdrowych mężczyzn czuje pociąg do dziewczyn i kobiet w różnym wieku, ale najczęściej kończy się na odprowadzeniu wzrokiem atrakcyjnego ciała. Nadawanie takiemu pociągowi etykiety "pedofilia" jest kompletnym wypaczeniem pierwotnego znaczenia pedofilii.

I zanim powiesz mi, że złapani przez "łowców" chcieli czegoś więcej niż odprowadzić wzrokiem młodą dziewczynę, to spójrz czego się tyczyły moje posty, bo one w bardzo małym stopniu odnosiły się do samych łowców. Po prostu odpowiadałem innemu mirkowi skąd moim zdaniem jest ostracyzm społeczny wobec:

15 latka i i 30 latek - ok czy nie ok?

18 latka i
  • Odpowiedz
@Deence: Nie, moim zdaniem związek 18 latka i 15 latki jest jak najbardziej normalny. Jednak nikt ze złapanych delikwentów nie miał 18 lat, a wszyscy też chętnie wysyłali benki.

Nawet Ci powiem, że moja 15-letnia siostra ma starszego o 3 lata chłopaka, jednak dla mnie to on jest nadal dzieckiem. To oczywiste, że dzieci kiedyś zaczną TO robić i nigdy tego nie odrzuciłem świadomie.

Problemem jest tak na prawdę zerowy
  • Odpowiedz
@Zordon_: związek 18 latka i 15 latki jest jak najbardziej normalny Twoim zdaniem. Moim też. Gdyby dziewczyna miała rok mniej chłopakowi groziłby kryminał, albo/i lincz społeczny. Rozumiem, że w prawie musi być jakaś granica i dobrze, że ona jest. Bardziej mnie denerwują ludzie którzy wtedy na takiego chłopaka mówią "pedofil", bo "a co jeśli to Twoja córka" i "przecież to dziecko".
Ludzie to w sporej części dzicz której jeśli by pozwolić na samosądy z chęcią by ukamieniowała osobę nawet samemu mając na sumieniu gorsze występki. I w moim odczuciu w sporej części (nie wszyscy) widownia łowców pedofilii to właśnie tego typu ludzie.
Ludzie często uwielbiają kogoś zaszufladkować i nadać mu jakąś mocną "etykietę", żeby samemu czuć się lepiej. Kogoś komu się spodoba młoda dziewczyna "pedofil", a ktoś kto zapali skręta to "narkoman". W tym samym czasie mamy społeczeństwo w którym mnóstwo ludzi chleje wódę i piwsko, a zdrada jest na porządku dziennym.

Z pedofilią jest problem, ale nie sądzę żeby to co robią łowcy pedofilii było odpowiednimi środkami. Myślę też, że w kwestii walki z pedofilią tak na prawdę do niczego to nie prowadzi. Oni łapią małe płotki - mało bystrych, zdesperowanych przegrywów, którzy w 90% gdyby doszło do spotkania z nastolatką to by nie wiedzieli co powiedzieć, a tym czasem znane osoby, politycy zabawiają się z 13-latkami w burdelach prowadzonymi przez grupy przestępcze.
To jak łapanie na osiedlach 18-letniego dilera, żeby narobić statystyki podczas gdy wielkie grupy przestępcze robią
  • Odpowiedz
Twoich przykładach brakuje najbardziej #!$%@? sytuacji. 18 latek i 14 latka - jak dla mnie nic zdrożnego (tylko 4 lata różnicy


@Deence: a jeszcze należy dodać że dojrzała czternastolatka może spokojnie wyglądać na 16 lat, a później dojrzewający osiemnastolatek też na 16.
Na dobrą sprawę mogą wyglądać jak rówieśnicy.

Raczej wątpię żeby chłopak pytał dziewczynę o pokazanie legitki szkolnej.
  • Odpowiedz