Wpis z mikrobloga

Galopujący Major, Klasie średniej trzeba zaglądać do portfela, Krytyka Polityczna

Rzecz jasna, tym bardziej trzeba zaglądać w portfele jednego procenta najbogatszych, ale nie oszukujmy się, polskich multimilionerów jest za mało, aby ich opodatkowanie dało istotną poprawę polityki społecznej.


Po przeczytaniu tego artykułu naszła mnie taka refleksja. Wrogiem dla lewicy jest nie kapitalista, burżuj, czy też kułak. Nowym wrogiem lewicy jest klasa średnia. Jeszcze jakiś czas temu kryli się, za dowalaniem Bezosowi, czy innym miliarderom. Teraz wrogiem są szerokie masy, które próbują swoją pracą zmienić los swój i swojej rodziny, Krytyce poddawani są ludzie, który kupują książki, buty, chodzą na promocje w galeriach handlowych, gry komputerowe, gadżety i komputery, ludzie, którzy jedzą na mieście, bądź zamawiają jedzenie do domu. Kawa na mieście? Zbędne wywyższanie się.

Innymi słowy - wrogami są teraz ludzie, którzy śmią korzystać z dobrodziejstw wolnego rynku, kapitalizmu, sukcesu Polski z ostatnich 30 lat.

Wg Business Insidera obecnie nieco ponad 50% pracujących Polaków można zaliczyć do klasy średniej, polskie społeczeństwo jest jednym z najmniej rozwarstwionych na świecie jeśli chodzi o dochody, a sama Polska jest jednym z krajów wysoko rozwiniętych. Lewica wydaje się tak bardzo nienawidzić tzw. klasy średniej, gdyż jej istnienie podważa wszystkie wymysły o rzekomo krwiożerczym kapitalizmie, podważa teorie, że człowiek rodzi się biedny, albo bogaty i takim zostaje. Utrudnia także klasyfikację wyzyskiwanych w pracy i wyzyskiwaczy (czyli oferujących pracę). Chyba nie mogą znieść, że ktoś śmie decydować o własnym portfelu, czy też o własnym życiu.

#libertarianizm
  • 8
@powaznyczlowiek: Nie popieram Korwina, ani też nie czytałem jego dzieł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To nie nienawiść, a polemika z atakiem jednego z redaktorów KryPolu na polską klasę średnią (czyli co najmniej kilkanaście milionów ludzi).
@tyrytyty: skoro dziadek w okularach tak powiedział to musi być prawda xD za pieniądze które mi złodziej ukradnie nie spodziewam się być edukowany, leczony czy korzystać z infrastruktury przecież xD