Wpis z mikrobloga

Myślicie, albo może ma ktoś porównanie "na żywo" czy będzie duża lub jakakolwiek różnica w mocy narzędzi Milwaukee M12 używając baterii 2Ah a np 6Ah?


@XNiemcu: Póki bateria nowa to niewielka, albo i żadna.

Różnica będzie oczywiście w czasie działania.
Na naładowanej baterii powinno być praktycznie równo, ale jak 2Ah będzie już coraz bliżej rozładowania (a jednak wtedy prąd zaczyna spadać nawet w Li-ion) i będzie kręcić słabiej, to 6Ah nadal
@StanislawAniol: @hellfirehe: @XNiemcu: na stronie milwaukee jest informacja ze przy wkretarce m12 na baterii 2ah jest 37 a przy 4/6 ah 44nm. Różnica nie wielka a jednak. Mam baterie 2,4 i 6 ah eksploatowane równo i mam wrażenie ze na większych lepiej idą wkręty, i mam tu na myśli 6x140 bo przy pchełkami czy fosfatach 70mm oprócz dlugosci czasu pracy roznice nie wiedzę.
Jutro postaram się naładować wszystkie baterie
@XNiemcu: różnica w mocy narzędzi w zależności od pojemności akumulatora może zaistnieć. Wydajność prądowa 5 ogniw w jednym koszyczku połączonych szeregowo (zazwyczaj baterie o pojemności 2.0Ah) ogniw jest niższa niż 3 koszyczków takich ogniw połączonych równolegle (np baterie 6.0 Ah). Jeżeli urządzenie jest prądożerne i np pracuje pod dużym obciążeniem jak szlifierka kątowa, czy pilarka do drewna, to przy 2Ah moc urządzenia będzie taka sama jak w 6Ah tylko przez czas
na baterii 2ah jest 37 a przy 4/6 ah 44nm


@dzazzio: No to widocznie jest.

Ogólnie akumulator 2Ah od 4Ah różni się zapewne tym że taki 4Ah to dwa zestawy ogniw takich samych jak w 2Ah, połączone równolegle. W 6Ah dochodzi jeszcze trzecie.

Równoległe łączenie ogniw zwiększa ich wydajność prądową, a to pozwala na podłączenie urządzenia o większym poborze prądu.

Jeśli pobór prądu jest w okolicach maksymalnego dla baterii 2Ah to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StanislawAniol: @hellfirehe: otóż nie. Wydajność prądową tych akumulatorów jest ograniczona, te co mają do 3Ah mają jeden szereg Aku, czyli prąd maks jakiś 10, może chwilowo 20A. Im większe obciążenie akumulatora prądem, tym bardziej spada napięcie i narzędzie słabnie (no i akumulator się szybciej zużywa, nie tylko rozładowuje)

Akumulatory o wyższych pojemnościach (typu 5-6Ah) mają po 2 ogniwa równolegle (oraz odpowiednio w szereg) , czyli prąd maksymalny x2 (i 2x