Wpis z mikrobloga

Mirkasy, inspiracji potrzeba. Nie mogę się zdecydować do jakiego kraju pojechać na wakacje. Generalnie musi być plaża, woda itd., ale też żeby mozna było gdzieś pójść czy pojechać i coś zobaczyć. Przykład: byłem na Majorce gdzie jest morze i samochodem zjeździłem całą wyspę zwiedzając fajne miasteczka. Włochy, Grecja? Malta? Cypr? A może Portugalia?
#podroze #podrozujzwykopem #wakacje #breakplan
  • 13
@victordeleco2: Włochy są cudowne do zwiedzania, cała Sycylia czy okolice Matery, Bari, bardziej na północ to Toskania czy wybrzeże amalfitańskie, które akurat jest wg mnie przehajpowane.

Malta chyba ma płacić w tym roku turystom za odwiedziny powyżej 3 dni.
@victordeleco2: W sumie każdy z krajów które podałeś spełnia wymagania, więc lepiej będzie uwzględnić inne czynniki takie jak ceny noclegów, przelotów, czy obostrzenia (na przykład Grecja ogłosiła dzisiaj, że ozdrowieńcy nie muszą robić testów żeby wjechać do ich kraju, nie trzeba przyjmować szczepionki).
Zależy też jakie otoczenie wolisz, małe wyspy (Cypr, Malta, wyspy greckie), czy bardziej nastawienie na zwiedzanie miast (Grecja kontynentalna, Porto, Lizbona) czy więcej możliwości jak we Włoszech, gdzie
@victordeleco2:
Jeśli pod słowami 'pojechać i coś zobaczyć' rozważasz też wzięcie auta i przejechanie się nawet godzinę - to Sycylia będzie idealna. Masz świetne plaże, sporo zabytków, możesz się wybrać na wulkan, schody tureckie robią super
wrażenie. Po stronie południowo-wschodniej masz mnóstwo przepięknych miasteczek (Taormina! + Noto, Syrakuzy, itp.), po stronie północnej masz więcej super plaż.

Byłem w 2019 z dwiema koleznkami, one lubiły plaże, ja zwiedzanie. Zakwaterowani byliśmy w Katanii,
Czyli co azair.eu, następnie zaplanować spanie na booking jakieś spanie i ogień. Co do lotów to problem jest ze partnerka będzie miała duża walizkę(ja preferuje duży plecak podręczny). Taniej będzie prwnie kupować loty od razu w obie strony?
Najchętniej zjeździłbym wszystko od neapolu w dół


@victordeleco2:

Na jeden wyjazd? Miesiąc byłoby mało.
Właśnie we wspomnianym 2019 miałem tak, że najpierw z dziewczyną pojechałem na dwa tygodnie do Bari. To na wysokości Neapolu, ale po wschodniej części Włoch. Po powrocie na kilka dni do Polski leciałem z powrotem do Włoch na Sycylię z dwiema koleżankami. Łącznie spędziłem tam ponad 20 dni i zdecydowanie było za mało aby całość pozwiedzać -
@venomik: do centralnego trzeba mieć trochę szczęścia, bo raz teoretycznie samemu nie wolno (ale to Włosi) dwa no śmierdzi prze okrutnie i trzy Etna często robi bum :) Wy pewnie na filozofach byliście :) też jest fajnie :) byle się spaślako busami nie dojeżdżało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli co azair.eu, następnie zaplanować spanie na booking jakieś spanie i ogień.


@victordeleco2: Warto też co kilka godzin wchodzić na fly4free.pl
Azair nie wiem czemu nie pokazuje wszystkich promocji, tak jak dzisiaj na przykład był wysyp tanich lotów Ryanairem za kilkanaście złotych w jedną stronę.