Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się od jakiegoś czasu i proszę o opinie doświadczonych kolegów inwestorów.

Czy analiza techniczna działa czy to jedna wielka ściema?

Jeżeli chodzi o tradycyjne rynki to nie mamy takich wielkich i szybkich spadków/wzrostów jak w krypto, więc jestem skłonny uwierzyć w to, że coś daje. Jeśli chodzi i krypto to według mnie nic to nie daje. Jak komuś "siądzie" wykres, to wszędzie się tym będzie chwalił, a jak nie - no cóż, czasami analiza techniczna zawodzi :). Czytam coraz więcej na ten temat, próbuje się uczyć, ale ostatnio bardzo wątpie.

Jest jedna zasada według mnie, na jakiej opiera się analiza - rynek będzie reagował według opisanych przez nią zasad, no chyba że nie, bo są wyjątki :)

Co myślicie?

#kryptowaluty #gielda #trading
  • 14
@qwertynq88: Lata temu uważałem analize techniczną za kompletną bzdurę, ale teraz się na niej opieram inwestując i zyskuję na tym zdecydowanie wiecej.
Myślę, że AT działa bo dużo osób się nią kieruję i tak inwestuję. Przykładowo jak tysiąc osób zobaczy wybicie z trójkąta i w tym momencie zacznie kupować to maszyna się sama nakręci.
W każdym razie warto się jej nauczyć bo lepsze to niż kupowanie na pałe bo rośnie albo
@qwertynq88: działa, ale AT to nie jest jakaś magiczna sztuczna, która pokaże Ci moment wejścia i stopę zwrotu z inwestycji. Żeby dobrze korzystać z AT trzeba brać pod uwagę dwa scenariusze, jeden w którym zarabiasz i drugi, w którym tracisz. Pytanie czy jesteś w stanie wziąć do pod uwagę? Dla niektórych ludzi widmo sprzedaży ze stratą jest tak tragiczne, że nie potrafią przyjąć sobie tego do wiadomości i szukają Złotego Graala
@qwertynq88: Działa. Sam mam boty poustawiane w oparciu o wskaźniki. Do tego jest też samospełniającą się przepowiednią. Jeżeli np. dużo inwestorów stwierdzi, że w oparciu o wskaźniki to jest moment wejścia, to faktycznie z powodu skumulowanych zakupów cena wzrośnie, a gdy wszyscy zaczną wychodzić to spadnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwertynq88: jak trafisz, to znaczy że zadziała, jak noe trafisz to znaczy, że nie.
AT pokazuje historyczne wydarzenia, a jest tyle różnych narzędzi do AT, że zawsze któryś trafi.
Wg. mnie działa dla dużych graczy, którzy wiedząc o AT używają jej przeciwko drobnym inwestorom