Wpis z mikrobloga

@PanMaglev: Nie wiem w czym niby te meble są ch****sze od tych z takiego BRW, Agata meble czy innej Ikei. Składałem i użytkowałem meble każdego z tych producentów, i jeśli chodzi o trwałość czy jakość to ja tam żadnej większej różnicy nie widzę. Wszystkie są robione z podobnych materiałów, trwałością też się jakoś znacznie nie różnią. A sam design to już kwestia dyskusyjna i w każdym salonie meblowym znajdzie się coś
materace są w całości robione w Polsce i są naprawdę dobrej jakości.


@malinowa_chmurka: Bardzo dobrej jakości, czyli dobrze się na nich śpi? Nie niszczą się, czy może coś jeszcze innego?

Prawdopodobnie będę na wakacje zmieniał łóżko, a wraz z nim materac. Więc wolę się dopytać :p
@PanMaglev: tak jakby od sklepu zależało jakiej jakości meble tam sprzedają. W IKEA masz stoliki z kartonu i nikt się nie czepia, tak samo w Bodzio masz albo gówno albo kawał porządnego mebla, może nazwa średnia, stylizacja też, ale produkty raczej nie odbiegają od średniej meblarskiej.
@StukilowaRurzowa:
Nie no ja mówiłem tylko o jakości materiałów i wykonania(a te IMO są we wszystkich wymienionych na bardzo podobnym poziomie), kwestia stylistyki to bardzo subiektywna sprawa, i nie bardzo da się to obiektywnie ocenić, a meble wszystkich firm się sprzedają więc muszą się wpisywać w jakieś gusta. Ostatnio akurat Bodzio całkiem się poprawiły i da się znaleźć w ich ofercie meble ładne, z kolei taka IKEA moim zdaniem wyraźnie zbrzydła,
@Grewest: dobra jakość tzn dobra jakość wykonania i materiałów, a nie to, że się lepiej śpi. ;P każdy ma inne preferencje, jedni lubią materace hotelowe które są grube na 30cm i się zapadają, a inni wyspią się na twardej sprężynie. Jednemu podpasuje materac z boneli za 400zł, a innemu ten wypasiony za 2500, a na bonelach będzie się budził połamany. Kwestia komfortu to niestety kwestia osobnicza :( I mimo że pracowałam
@malinowa_chmurka: nie bój się o skrzypienie spreżyn czy o to, że się wyrobi na nim dziura - jeśli nawet, to obejmuje to gwarancja. Ja swój mam chyba 4 lata i póki co nic się nie powyginało. Wzięłam Morgedala średniotwardego 140x00, ale między mną a niebieskim jest 40kg różnicy w wadze i czasami mi niewygodnie bo u niego jednak on się bardziej zapada. ale nie ma porównania z jakąś wersalką czy kanapą!
@malinowa_chmurka: Dzięki za dłuższy komentarz :D
Dodam do ulubionych i przeczytam go drugi raz przy zakupie materaca.

Nie spałem na sprężynach więc raczej wolę coś twardszego. Niby mam minimalną alergię na kurz. Ale i tak nie będę normalnie spał, dopóki sobie przegrody nosowej nie zoperuję :/
@Grewest: uuu mnie tez czeka przegroda w tym roku. ;< Spoko, rozpisałam się, bo nie ma sensu skracać tego co jednego zdania, a to są ważne informacje. Tip: materac spręzynowy tez może być twardy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i to tak, że się zdziwisz. Zalezy jakie sprężyny i co będzie miał w środku oprócz nich, ale nie nastawiaj się na nietestowanie sprężyn, serio. Odpuść sobie tylko bonnele,
@Grewest: spód, w sensie te deski na dole (dzizys, wyleciała mi nazwa z głowy) bierz droższe, takie które są elastyczne, na taśmach i najlepiej jakby też miały strefy komfortu - zwykle są roznice w kolorach deseczek i to świadczy o strefach, taka sama zasada jak w materacach. Chodzi o to że np. w nogach i przy głowie nie bedzie się tak zapadał, a w okolicy bioder i ramion już bardziej bo