Wpis z mikrobloga

Hey,
w drugiej połowie czerwca wybieram się do Egiptu (Hurghada, 10 dni) i mam kilka pytań do osób już bardziej z tym krajem obeznanych:
1. Wypożyczenie samochodu, jak to wygląda? Raz miałem z tym do czynienia, ale w nieco bardziej cywilizowanym kraju. Ogólnie widzę, że koszty są stosunkowo wysokie, aczkolwiek tak na 3 dni, gdzieś z centrum to może bym wziął. Czy zbyt duży hardcore jest na ulicach?
2. Wycieczki fakultatywne. No niestety, jadę na All Inclusive ale więcej niż 2h na plaży dziennie nie wytrzymam, a alkoholizować się od rana nie zamierzam. Miasto miastem, sam pochodzę, sam sobie coś ogarnę, chodzi mi bardziej o dalsze wycieczki jak Luxor, Kair czy jakieś quady na pustynii. Precyzując pytanie - Jakie polecacie biuro, na miejscu, które organizuje takie wyjazdy? (może być z przewodnikami po angielsku lub hiszpańsku jeśli będzie ciekawsza oferta)
3. Gdzie najlepiej jechać? Mając 10 dni, myślę by na 100% ogarnąć Kair (choć chciałbym też trochę zobaczyć samego miasta, a nie tylko piramidy), quady/jeepy na pustyni, może jakiś stateczek i ewentualnie Luxor.
4. Co z sobą najlepiej zabrać? Wiem, o Klątwie Faraona i wiem jakie tabsy muszę kupić. Chodzi mi o takie mniej oczywiste rzeczy jak np. buty do pływania.
5. Jaka waluta jest najmilej widziana? Wiem, że EGP i $.
6. Jakieś ogólne wskazówki/porady?

Dziękuję z góry za odpowiedzi!

#egipt #wycieczka #podrozujzwykopem #podrozujzwykopem #afryka #pytanie #porady
  • 13
@w__b:

1. Chyba lepiej taryfy lub te busiki które jeżdżą po mieście, ruch uliczny tam to niezła patologia

3. Może stateczek na Dżiftun i pływanie przy rafie? Wycieczki do Kairu latem są mega męczące z tego co opowiadali ludzi w hotelu

5. Dolary + revolut do płatności i wypłacania egp z bankomatów (no chyba że coś popsuli z opłatami)
@fejk_nejm: @w__b: ja miałem wycieczkę do Kairu 2-dniową z noclegiem w hotelu z widokiem na piramidy. Hotel co prawda *** ale ten widok super. Plus można było wyjść na ulicę i poczuć prawdziwy klimat Kairu, ciekawa sprawa. Przez ten nocleg całość nie była aż tak męcząca. Ale wyjazd z Sharmu był około północy i w Kairze 8-9 rano, no i ta jazda w konwoju z jeepami z karabinami maszynowymi.
@w__b:
1. Tak jak wyżej, samochód raczej odpada.
2. W każdym hotelu jest kilka biur do wyboru, najlepiej zagadać na miejscu z opiekunem ze swojego biura podróży co poleca.
3. Obowiązkowo nurkowanie, od siebie mogę polecić: https://www.diving-star.com/
4. Maska powierzchniowa do snorkelingu, dużo mocnego kremu do opalania,
5. Dolary, euro i EGP.
6. O wszystko się targuj.
@bitcoholic: @elena-mary: @fejk_nejm: @w01t3k:
Dziękuję ślicznie za odpowiedzi, mam jeszcze dwa pytania:
7. Myślę by kupić kartę sim egipską. Polecacie jakieś sieci? Obcokrajowiec nie ma problemu z zakupem?
8. Co warto przywieźć, a co nie? Może naiwne pytanie ¯\_(ツ)_/¯ ale kto pyta, ten nie błądzi.
@w__b: karta to nie wiem bo wysyłałem tylko smsy i to rzadko więc dało radę (wyłącz tylko transmisję danych całkowicie). Może jakieś żuczki-skarabeusze, ręcznie robiona biżuteria, małe figurki wielbłądów ze skóry, jakieś ciuchy lokalne, zestawy przypraw. Tylko uważaj czego nie wolno bo to przemyt: kawałki rafy, koralowców, prawdziwe antyki (ale głównie spotkasz tanie podróbki). Ręcznie robiony papirus i perfumy (na wycieczkach są obowiązkowe wizyty w sklepach-warsztatach)
@w__b:
7. Ja kupiłem, vodafone flex chyba? Miałem tam z 10gb internetu chyba. Oczywiście na tym też lubią przycinać, czy to lotnisko czy to salon. Do kupna karty musisz mieć paszport

8. Ja sobie przywiozłem jakieś olejki do brody, jak chcesz bardzo jakieś pierdoły kupować to polecanko kleopatra bazar (chyba tak to się zwało), mają ceny przy produktach i nikt nie nagabuje
6. Targuj się o wszystko nie tylko w bazarze ale i sklepie.
Nie daj się zaczepiać, będziesz szedł i słyszał "one dollar" to idź dalej bo będą chcieli więcej niż one dolar XD
2. Polecam lot balonem nad Luxorem
1. Już ktoś opisał, że sobie nie pojeździsz zbyt daleko. Dodam, że ruch tam jest chory a w nocy ludzie jeżdżą bez świateł.
7. Vodafone potrzeba paszportu i to wystarczy. Najlepiej kupić w