Wpis z mikrobloga

Siemanko, mogę w końcu uznać Wicherka za skończonego . W weekend byłem na lotnisku i udało się bezproblemowo po modyfikacjach nim polatać.

Co do latania, początkowo musiałem nieco wyczuć dawkowanie kierunku przy skrętach i ogólnie samo latanie, ale po pierwszym locie było już nieźle, każdy następny coraz fajniejszy, a udało mi się być w powietrzu chyba 6 razy i 6 razy bez najmniejszych strat i problemów . Podpierając odpowiednio kierunkiem w zakręcie model robi to bardzo fajnie i bez utraty wysokości nawet na sporym przechyleniu, do tego potrafi lecieć bardzo wolno . Nie jest jednak demonem prędkości, bo maksymalnie udało mi się osiągnąć nieco ponad 70km/h, ale tutaj nie jestem zawiedziony, bo model jest po to zrobiony - by spokojnie pobujać się po niebie . OS jak zwykle nie zawodzi i nie było z nim dalej żadnych problemów (a tak przypomnę, że siedzi tam mój korbowód ).
Generalnie było super i jestem bardzo zadowolony, model wymaga jeszcze malutkiej poprawki, ale i tak już jest bardzo fajnie.

Film nieco przydługi więc pewnie większość nie obejrzy w całości, ale dałem pierwszy lot w całości bez cięć od startu do lądowania - on jest najbardziej pokraczny, widać też, że nieco wiało i potrafiło przesuwać model bokiem , ale pierwszy to pierwszy i musi być. Później już lepsze kolejne loty (przynajmniej widać, że skręca też w prawo ), one już pocięte i widać, że model lata dobrze. Ostatni wieczorny z widocznym oświetleniem, może uda się dopatrzeć beacon i resztę .
Oczywiście polecam w najwyższej jakości .

Zdjęcia z budowy: Link
Zdjęcia gotowego modelu: Link
Rozpiętość - ~1400 mm
Waga - ~1250 gramów
Silnik O.S. 10LA 1.77ccm (~0.27KM @17600RPM) z własnoręcznie zrobionym korbowodem, tutaj film o tym - https://youtu.be/DR4dyyOCEpI
Model budowany od podstaw ręcznie

Poprzedni post z kraksą ( ͡° ͜ʖ ͡°) - https://www.wykop.pl/wpis/56614993/siema-oblatalem-sobie-wicherka-zbudowanego-ostatni/

#modelarstwo #rc #zainteresowania #silnik #hobby #chwalesie
Więcej moich podobnych modeli i silników spalinowych tu: #zarowy
  • 10
  • Odpowiedz
@czarobest: jesli olej rycynowy byl tez w paliwie zuzlowym, to to samo. takimi silniczkami (do 6cc) bawilem sie pewnie ze 20 lat temu, teraz niestety tylko elektryka i pianka (foamboard), a szkoda, bo marzy mi sie maly bzyczek :)
  • Odpowiedz
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: Tak, w żużlu wykorzystują olej rycynowy, ze względu na jego właściwości w ekstremalnych warunkach. Elektryki i pianki też są spoko i sam mam, ale jednak największą przyjemność sprawiają mi spalinówki :D. A wrócić do spalinki zawsze można ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz