Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób które to przerabiały: jak zostać rolnikiem?

Myślę, żeby może na starość osiąść gdzieś na jakimś własnym kawałku ziemi. Niespecjalnie interesują mnie 10 arowe działeczki przeznaczone tylko na budowę domu, gdzie MPZP bardzo ogranicza. Można dorwać w dobrych cenach fajne działeczki pod budowę zagrodową, ale warunkiem jest bycie rolnikiem. Żeby takowym zostać, trzeba np skończyć studia podyplomowe i tu się rodzi moje pytanie: czy ktoś z Was to przerabiał? Czy dowolny wydział/kierunek np na Uniwersytecie Rolniczym daje mi prawo kupna działki rolniczej i być traktowanym jako rolnik? Jak to wygląda w praktyce? Będę wdzięczny za pro tipy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rolnictwo #pytanie #studia #dzialka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcel_pijak:
jeżeli chcesz zostać rolnikiem musisz kupić działkę powyżej 1h (przeliczeniowe), aby to zrobić musisz zgłosić wniosek do kowru, poinformować ich ponieważ mają prawo pierwokupu. Jeżeli nie dostaniesz odpowiedzi, że chcą kupić tą działkę w przeciągu chyba 30 dni od złożenia wniosku, możesz ją kupić. Od momentu zakupu jesteś rolnikiem jednak bez wykształcenia przez co nie możesz korzystać z większości programów wsparcia
  • Odpowiedz