Wpis z mikrobloga

Bawił się ktoś w odpalanie #vpn na #telewizory?
Gra warta świeczki czy lepiej po prostu (używając VPN) ściągnąć treści niedostępne u nas z torrentow? Mam na myśli głównie do #disneyplus. Druga sprawa czy #netflix z zagranicznym VPN będzie udostępniał treści niedostępne u nas na polskim koncie? Czy można dostać za to bana?
  • 13
@FLAC: openwrt oplacalo sie kiedys zawsze, bo przepustowosc routerow byla duzo wieksza niz dostepny internet i nie bylo problemow z hnatem i nikt sie tym nie przejmowal
Teraz niestety alt firmware powoduje spore problemy, a gowniane sposoby na pominiecie problemu nie do konca je rozwiazuja, a procesor dostaje ostre buty (no bo sa juz pewne rozwiazania, ale to jak lepienie chatki z gowna)

Chyba ze ktos wydal 700 zeta na router
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kalan: mam android tv oraz windscribe. Z racji wersji androida (9) przy próbie pierwszego połączenia do obojętnie jakiego serwera, aplikacja windscribe ucina połączenie z netem więc istnieje potrzeba kolejnego podłączenia się. Ostatecznie działa, tylko ta pierwsza próba połączenia po uruchomieniu tv jest zawsze nieudana, więc wystarczy ponowić. Jest to znany kłopot androida 9 i inaczej nie dało się tego rozwiązać.

Jeśli jednak masz nowszą wersję andka na swoim tv, to zgaduję
@Norskee: ja używam VPN na kompie docelowym i całe obciążenie siada na CPU peceta. Wtedy routerek dużo mniej obciążony jest bo nie musi szyfrować ruchu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norskee: nie do końca. Jeśli vpn oferuje wsparcie dla wireguard to już na podstawowym routerze z openwrt / gargoyle możesz osiągnąć zadowalające prędkości. Na przykład na xiaomi router 3g nie byłem w stanie osiągnąć pełnej prędkości łącza przy ustawieniach openvpn, ale stosując wireguard router ma czas na kawkę podczas pracy. No i dodatkowo z pluginem vpn policy routing decydujesz np że tv ma się łączyć przez vpn ale telefon już nie.
@misiek735: a jakby stworzyć w mieszkaniu oddzielna sieć wifi która będzie działać za pomocą proxy jedynie pod VPN np amerykańskim? Wtedy z poziomu tv wystarczyłoby w teorii zmienić siec. Nie wiem jakby to miało działać technicznie, nie jestem ekspertem od sieci, ale coś w stylu rasberry pi na którym działa VPN i udostępnia internet.
Mam LG z webOS i Samsunga z Tizenem.
nie do końca. Jeśli vpn oferuje wsparcie dla wireguard to już na podstawowym routerze z openwrt / gargoyle możesz osiągnąć zadowalające prędkości.


@misiek735: problem lezy w natowaniu, a konkretnie protezach typu flow offload czy fastpath na alternatywnym firmware, a nie w samym vpn
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kalan: widywałem posty na wcześniej wspomnianych forach gdzie ludzie próbowali puszczać vpn wyłącznie na sieci gościnnej. Do tego właśnie służy ten plugin vpn policy routing, ale konfiguracja nie jest łatwa.

Teoretycznie stosując oddzielny router (jak pisałeś o rasberry pi) było by łatwiej bo konfiguracja jest mniej skomplikowana, ale nadal wymaga to trochę czasu.

Co do tizena na tv, spójrz na to:
https://youtu.be/DvQOpmKBKtg

Jak i na to:

https://www.reddit.com/r/Windscribe/comments/bcvokz/windscribe_on_smart_tv/?utm_medium=android_app&utm_source=share
@misiek735: biorąc pod uwagę że aby disnayplus działał trzeba kombinować nie tylko z VPN ale także kupując giftcarty na Amazonie, podawać fikcykne dane adresowe które są zgodne ze standardami amerykańskimi itp wychodzi na to że gra nie warta świeczki i lepiej sięgnąć po torrenty. Chętnie bym zapłacił subskrypcje ale nie ma po prostu takiej możliwości obecnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kalan: jasne, rozumiem.
Właśnie ze względu na takie problemy nie mam wyrzutów sumienia stosując torrenty. Dopóki tego typu serwisy nie zaczną jakoś ze sobą współpracować oferując jeden abonament z dostępem do wszystkiego, torrenty nadal będą istnieć i ludzie będą chętnie z nich korzystali.
Powodzenia ()
@Kalan: Cała dyskusja trochę z tyłka, zważywszy na wagę problemu.

Teściowi Anglikowi kupiłem najtańszego dongla z Androidem, zainstalowałem jednego z tych niby-nie-darmowych VPNów, na które ciągle licencje rozdają za free, i BBC iPlayer śmiga aż miło.

Samemu podobnie oglądam Disney+.