Wpis z mikrobloga

Prospołeczny rząd, to jednak by zrobił "Mieszkanie Plus" - to dało by trochę luzu na rynku. A ten program z Ładu wyleciał (albo przeoczyłem). A przez te dopłaty, to jednak wyjdzie Developer+: jak to było przy MDM - mieszkanie za 5.900 (czy tam ile wynosił limit) za m2 + obowiązkowy garaż 200.000.
@Arthusp: Mieszkanie plus nie wypaliło bo nie tak łatwo w Polsce cos zbudować zwłaszcza tanio. Z nowym programem nie będzie tak ze trzeba będzie dopłacać krocie za garaż moim zdaniem ogarną takie sztuczki. Pewnie limit będzie wyznaczała stawka odtworzenia m2 dla danego miasta czyli dla Wawy poniżej 7k. Załapie sie na to 5% mieszkań
@filip-zaluski: Limit nic nie da. Jak pisałem wcześniej. Dla uproszczenie obliczeń, nich limit będzie na 5k/m2. Mieszkanie 100m2 za 10k/m2 kosztuje 1 mln. Ale żeby załapać się na limit, to się zrobi cenę 5k/m2 plus garaż za 500 tyś. I limit jest zachowany i developer syty. Tak w moich okolicach działały programy "z limitem". I nikt z tym nie potrafił nic zrobić. A może nikt nie chciał nic z tym zrobić?
@mickpl:
A pamiętasz mdm? Ja wtedy szukałam mieszkania i nawet sobie tym programem głowy nie zawracałam bo w dobrych lokalizacjach deweloperzy zupełnie go iignorowali, mieszkania w ramach mdm powstawały w jakichś polach kapusty pod miastem i zwykle z haczykiem (cena za m2 się zgadzała ale dopłata za balkon 50 tys i obowiązkowe miejsce postojowe za drugie tyle).