Wpis z mikrobloga

@JesusOfSuburbia: Wielu uslug pod mianem umowy o prace nie ma sensu swiadczyc, sa tego swiadomi i calkowite skasowanie umow zlecenie nie bedzie, po prostu sie je dowali jakimis skladkami poza tym ze bedzie sie lapac naginanie praw przez pracodawcow i tyle.
  • Odpowiedz
Moim skromnym zdaniem te plany po prostu jak to pis - beda po prostu do jakiegos minimum doprowadzone zeby nie bylo ze "nie zrobili" wiec nie sadze ze te umowy jakos mocno nagna.
  • Odpowiedz
@Liarek123: Chodzi mi o podatki. Przyjmijmy że pracodawca płaci za moją pracę 7k. Teraz dostaję do ręki 7k. W przypadku UoP dostawałbym 4,5k, więc jeśli jednak ruszą to dla mnie gamechanger.
  • Odpowiedz
Dla mnie tez sam mam teraz 10k uoz jako student i ciagne z tego PRAWIE full do lapy i lekko wbijam na 17%, zobaczymy co sie stanie, rynek sie dostosuje, ci co zarabiali najmniej nadal beda nie da sie tego zmienic ustawa, podniosa sie ceny i odda ci to w pensji a sobie w zysku.
  • Odpowiedz
pracodawca płaci za moją pracę 7k. Teraz dostaję do ręki 7k. W przypadku UoP dostawałbym 4,5k, więc jeśli jednak ruszą to dla mnie gamechanger


@Jurix: same here mirku. czas #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jurix od 2022.01 wedlug zgloszenia oskladkowanie 100% od 2023.01 koniec takich umow, pytanie co postapią ze studentami nie wierze ze ktokolwiek ma sens zatrudniach studenta do dorobku an uop. Podobno umowy o dzielo zostaja bez zmian i składek. czekamy dalej na rozwój
  • Odpowiedz