Wpis z mikrobloga

Udało mi się kupić ps5 w media markt. Przyjechał w ten sam dzień więc wszystko fajnie. Bundle z Returnal.

Po rozpakowaniu i odpaleniu, konsola zrobiła update. Chwilę później, podczas chodzenia po menu, konsola nagle się wyłączyła. Myślę ok, pewnie jakiś glitch. Odpalam jeszcze raz, na próba włączyłem PlayStation store, i po minucie znowu to samo. Restart konsoli i jakieś sprawdzenie integralności dysku czy pamięci. Myślę odpale Astroplay room. Nawet nie zdążyłem dojść do właściwej gry tylko na początkowych "guzikach" konsola zrobiła restart.

Zrobiłem później wszystkie kroki z pomocy na PlayStation.pl, łącznie z instalacją systemu z pendrive, kilka factory reset, i dalej to samo. Czasem nawet safe mode się zacinał i restartował konsole.

Moje pytanko:
1. kontaktować się z oddziałem ps w Polsce i liczyć na gwarancję że mi naprawia?
2. zrobić zwrot do media markt?

Tylko że w już rozpakowalem już grę, więc nie wiem czy mi uznają zwrot w media markt. No i wtedy muszę znowu polować na konsole w sklepach, a w pierwszym tylko czekać na łaskę gwarancji.

#playstation #ps5 #mediamarkt #zwrot #gwarancja
  • 2