Wpis z mikrobloga

@Sefton a choćby VAT i cło to od kiedy nie są podatki?


@TOM3K88: Ale ci ludzie nie płacą VAT i cła o ile nie prowadzą działalności gospodardczej albo nie sprowadzają\nie sprzedają czegoś obłożonego cłem. Konsument płaci za towar, którego cena zawiera VAT czy cło ale nie płaci tych podatków ¯\_(ツ)_/¯
Konsument płaci za towar, którego cena zawiera VAT czy cło ale nie płaci tych podatków

@Sefton: Czyli mówisz że cena zawiera vat, ale ty go nie płacisz? Dawaj mi ten sposób, chętnie zaoszczędze 23%


@hors: Piszę a nie mówię. Piszę także, że konsument, który nie jest płatnikiem VAT nie płaci VAT a płaci za towar, który zawiera VAT. I VAT to nie zawsze 23%, ile lat prowadzisz firmę??
@Piechotek: @Wyrewolwerowanyrewolwer: Nawet i bez dochodowego odpowiednio sporo zjeżdża z pensji przez ZUS - a teraz jeszcze więcej zjedzie przez podwyższoną składkę zdrowotną. Mi pomimo zwolnienia z pierwszego progu spada wynagrodenie o 3100 zł względem brutto w tej chwili, czyli 22% i tak (w pierwszej połowie roku).
@Sefton: Czyli płaci vat, który potem firma przekazuje państwu.


@hors: Nie, konsument płaci za produkt, w którym jest ujęty VAT a nie płaci VATu. Jak kupuję herbatę z Chin to płacę chińskie podatki?