Wpis z mikrobloga

Już się boje tego co PIS jutro ogłosi.

Mam UOP w kwocie przekraczającej pierwszy próg i b2b. Do tego niemałe wydatki, bo dwa samochody w tym jeden w leasingu, kredyt na dom i rodzine na utrzymaniu.

Oni są gotowi zarżnąć takich jak ja. Podniosą podatki na UOP dla „najlepiej zarabiających”, zlikwidują b2b i znikają z mojego budżetu domowego tysiące złotych. Do tego Glapinski z RPP podniesie stopy procentowe, wzrośnie mi rata i będę żył pod korek.

Zycie w tym chlewie to jest żart. Człowiek zapierdziela a rządząca patologia tylko czeka, żeby go okraść.

#neuropa #4konserwy #polityka #bekazlewactwa
  • 95
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT: I jakie ma obowiązki sprzątaczka, a jakie przedsiębiorca? I ile kwotowo odprowadzają?
I jak 17% jest większe od 19% (pomijam celowo składki na ZUS).

I czemu podnieść tym na liniowym, a nie obniżyć sprzątaczce?

I jak moralnie usprawiedliwisz kradzież pieniędzy od jednej grupy społecznej kiedy to nic nie zmieni dla tej drugiej? Sprzątaczka tak czy siak będzie miała #!$%@?, a służba zdrowia się tu
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT: Daleko mi do kuca. Widocznie nie zrozumiałeś tego co napisałem - "Najpierw poprawa (jakakolwiek widoczna) usług publicznych, potem rozmowa o zmianie systemu podatkowego - wtedy sami ludzie by chcieli więcej nawet oddać", jeśli tu widzisz "kucostwo" to chyba jesteś niezbyt rozgarnięty. Cóż, nie dziwi mnie to. Powodzenia w tym kraju życzę i niech Ci się wiedzie, może kiedyś coś osiągniesz, a ktoś będzie Ci to chciał lub część tego
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Uważasz że klin podatkowy 40% dla minimalnej to coś normalnego?

Uważasz że system opodatkowania regresywny jest sprawiedliwy? Na przykład biedni oddają stosunkowo więcej w podatku vat od bogatych. Podatki progresywne mogłyby to korygować.

I trzecie pytanie. Czy zgodziłbyś się na wyższe podatki gdyby rządził tobą jakiś dobry rząd ™?
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: nie wyrowna sie bo biedni zaplaca gdy koszta przerzuca sie na ceny produktow, a biedny moze isc zrobic kurs i stac sie bogatszym a nie imprezko piwko lawka joibt itp. Bogaci czasem stracili zycie i mlodosc a biedny sobie bimbal. Czemu ma teraz tracic hajs. Nie kazdy jest bogaty od urodzenia.
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: Nie dogadamy się i szczerze to szkoda mi na Ciebie czasu. Progresja taka świetna, że dzięki niej nie dorobię się nigdy niczego, ale za to ci mniej zdolni, bardziej leniwi, z mniejszą ilością szczęścia będą mieli lżej, więc tym sposobem usprawiedliwiasz odebranie mi części pieniędzy. Nie dogadamy się, bo ja moich pieniędzy nie muszę chcieć oddać. I nie oddam.
  • Odpowiedz
Progresja taka świetna, że dzięki niej nie dorobię się nigdy niczego


@LegoBatmanRules: xDDDD. Niby czemu miałbyś sie niczego nie dorobić? I czemu USA nie upadło skoro przez 40 lat panowała tam progresja i to ostra, bonnajwyższy próg oscylował w różnych okresach od ponad 70% do ponad 90%?

Nie dogadamy się, bo ja moich pieniędzy nie muszę chcieć oddać. I nie oddam.


Oddasz oddasz bo nawet wieksi od ciebie jakoś nie
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT: W Polsce nie oddam i mogę się o to założyć.

I jedna uwaga - jakbyś zapomniał - na zachodzie w zamian za podatki coś dostają. A u nas dostajesz gówno, bo inaczej usług publicznych w Polsce nazwać nie można i bez ich gruntownej przebudowy, ile byś tu nie wrzucił do worka to będzie tak samo.

Jak pisałem wcześniej (i chyba ciągle do Ciebie nie dociera): "Najpierw poprawa (jakakolwiek widoczna)
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: @Tranzystor_IGBT: do was kiedyś dotrze, że wasze 'regresywne' #!$%@? pod publiczke plebsu nikogo normalnego nie obchodzi? Biedaki nie płacą większych podatków, ani nie utrzymują państwa, eot. Taki sam fikoł jak sprawiedliwość społeczna( ͡° ͜ʖ ͡°) Budżet gównopaństwa nie składa się z waszych 'stosunków'. Dziękuje za uwagę.
  • Odpowiedz