Wpis z mikrobloga

Taki mały ogródeczek przyszło mi ostatnio projektować. Oczywiście znajduje się przy zabudowie szeregowej, ma jakieś 60m2 (6x10m) i dzieli się na taras oraz trawniczek z roślinami dookoła. Starałam się, żeby było ich jak najwięcej i jakoś tym zielonym buszem odciągnąć uwagę od monotonii szeregowców.
Dodatkowo właścicielka tego kawałka ziemi bardzo lubi estetykę japońskich i chińskich ogrodów, dlatego sporo azjatyckich akcentów też się tutaj znalazło: czerwony klon, misa z wodą, kamienne bloki, ścieżka z naturalnego kamienia, a sam taras ma zostać wyłożony płytami z granitu.
Mimo, że ogród jest nieduży, to jego realizacja będzie się odbywać na przestrzeni lat, ze względu na dzieci.

Jak zawsze służę pomocą w sprawach ogrodowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ama
#ogrod #ogrodnictwo #budujzwykopem #rosliny
kjut_dziewczynka - Taki mały ogródeczek przyszło mi ostatnio projektować. Oczywiście ...

źródło: comment_1620997436yzhy4mpi21bJN1lLoSniHY.jpg

Pobierz
  • 71
@kjut_dziewczynka a takie pytanko jeśli mogę. Mam płot jak na zdjęciu i chciałbym, odgrodzić się „zielenią”, ale za pomocą jakiegoś żywopłotu, aby nie zabierać miejsca na działce. Co proponujesz w takim przypadku? Nie ukrywam, że najlepiej byłoby, gdyby wiło i rozrastało się jak najszybciej, było zimozielone oraz łatwe w zasadzeniu? Pozdrawiam
WielobarwnyWielobok - @kjut_dziewczynka a takie pytanko jeśli mogę. Mam płot jak na z...

źródło: comment_1621006226gUD9xAivmyHU4mMAXMCIXF.jpg

Pobierz
@WielobarwnyWielobok: @Nordri:
Kiedyś napisałam taki artykuł o żywopłotach: https://miododkulmy.pl/blog/index.php/2021/03/04/5-gatunkow-roslin-na-kwitnacy-zywoplot/
A jeśli chodzi konkretnie o zimozielone to najlepszy jest cis, możesz też dać bluszcz na to ogrodzenie (ale wolno rośnie), fajny jest też grab i buk, bo zimą utrzymują się na nich suche brązowe liście. Ligustr jest półzimozielony, tak samo jak ognik
@kjut_dziewczynka domek narzędziowy na granicy działki. W mojej gminie na zgłoszenie nie przejdzie. Albo każą zmienić lokalizację albo trzeba robić pozwolenie na budowę i dać w łapę sąsiadom żeby nie robili problemów.