Wpis z mikrobloga

W związku ze zniesieniem ograniczenia 50% miejsc siedzących w #pkp, #intercity nie planuje zniesienie opłaty 130zł za wystawienie biletu i nadal będzie wymagało rezerwacji miejsca przed odjazdem. Zaś system rezerwacji miejsc jest tak cudownie skonstruowany, że na pociągi jutrzejsze (zniesienie limitu) i później nadal bilety na resztę składu da się kupić dopiero od jutra od północy... Just PKP things...
źródło: comment_1620983724Gp2jEx3nJUVSdXxnFSCGsq.jpg
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@metaxy: nie planuje zniesienie opłaty 130 zł ze względu na maksymalną zajętość pociągu wynoszącą 100%. Nie może sprzedać więcej biletów niż miejsc jak to było przed covidem i jakoś muszą pilnować sprzedaży i zajętości.
@Ramone: mnie to boli, bo teraz nie mam jak spakować się z rowerem do pierwszego/ostatniego przedsionka w pociągu bez przewozu rowerów bez ryzykowania 130zł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@metaxy: jednakowoż regio korzysta z ograniczenia 30% ogólnych miejsc w pociągu nie pilnując tego, bo nie mają jak. Stąd u nich brak opłaty i jakichś kar za to, a tutaj, gdzie system pozwala na sprzedaż biletu z miejscówka, jest możliwość pilnowania zapełnienia pociągu i tym samym egzekwowanie zajętości. brak biletu i miejscówki równa się temu, że ktoś jest nadprogramowy w pociągu i naraża obsługę na dodatkowe konsekwencje, czego się chce uniknąć.
@Pociongowy: tak jak wyżej pisałem. Ja nie mam nic przeciwko kupowaniu biletu wcześniej. Tylko nie da się kupić online biletu na rower w pociągu bez miejsc na rowery. Dawniej po prostu pytałem konduktora i pierwszy/ostatni przedsionek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mnie to boli, bo teraz nie mam jak spakować się z rowerem do pierwszego/ostatniego przedsionka w pociągu bez przewozu rowerów bez ryzykowania 130zł.

@metaxy: dlaczego nie? Kupujesz w necie bilet na przejazd plus na rower i na peronie podchodzisz do kierownika i pytasz czy możesz go przewieźć. Jeśli się zgodzi spokojnie idziesz do jednego z przedsionków. Jeśli złapią przez to opóźnienie głosi się to na "lokowanie podróżnych" i spokój, tyle mechanik
@Pociongowy: no nie da się kolego. System nie sprzeda Ci biletu na rower w pociągu bez miejsc na rowery. A już kilku znajomych miało przeprawy z konduktorami, którzy chcieli im za brak biletu na rower (mając miejscówkę) wystawić opłatę 130zł. Po długim gadaniu na szczęście żaden nie dostał póki co. Opłatę z resztą też potwierdził kolega @gumpa_bobi w tym wpisie https://www.wykop.pl/wpis/56477805/jak-teraz-jest-z-dokupowaniem-biletow-na-rower-w-i/
źródło: comment_1620985692W9MGOsHgiysivobuWTMOZ5.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@metaxy: no tak. #!$%@? bilety na rower. Zapomniałem o tym. Nie mniej!!! Obecnie, skoro nie masz zajętości większej niż 100% żaden kierownik nie odmówi Ci przewozu roweru. Wcześniej mógł to zrobić bo przewóz podróżnych był stawiany wyżej niż przewóz rzeczy, stąd brak miejsca w przedsionku po sprzedaży biletów w liczbie 100%+ ograniczał ilość podróżnych. Obecnie, bez tej bariery, zawsze z rowerem się możesz wpakować, a opłatę uiścić u kierownika podczas podróży
@Pociongowy: ok, dzięki. Czyli wg Ciebie ile powinien kosztować mnie bilet na rower u konduktora? 9.10zł + 10zł za wystawienie w pociągu? Poza tym, nie żebym się bardzo czepiał, ale wiedza konduktorów o przepisach (i ofercie) jest bardzo różna. I dużo zależy od humoru konkretnego. Jeżdżę pociągami z rowerem po całej Polsce dość dużo (1-2 razy w tygodniu), więc mam jakiś przekrój. O dziwo w Regio jest prawie zawsze bardzo miło,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@metaxy: wiem, niestety tak jak mówisz faktycznie różnie jest z wiedzą i humorami kierasow i stąd też roblemy.
Skoro gumpa mówi o dopłacie 130 to tak właśnie jest. Jednak warto miejscówkę mieć wcześniej a na stacji bezpiecznie kupić sam bilet na rower. Jeśli nie masz stacji z czynna kasa biletowa bez problemu taki bilet na rower kupisz u kierownika i żadna dopłatą Cię nie dosięgnie, nie ma mocy na to.
To
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrProperr: wtedy pytasz na peronie czy możesz wsiasc do pociągu na tej trasie i jeśli dostaniesz info pozytywne, wsiadasz i płacisz normalna cenę. Bez zgłoszenia się na peronie gwarantowane +130
Jednak warto miejscówkę mieć wcześniej a na stacji bezpiecznie kupić sam bilet na rower.


@Pociongowy: jak próbowałem tak robić, to panie w kasie powiedziały, że w systemie nie ma miejsca na rower, więc nie mogą mi sprzedać i muszę pytać kierownika. Tylko problem z tym jest taki, że te pociągi bez rowerów mnie interesują, bo często są ostatnim danego dnia. No i trochę głupio dowiedzieć się na peronie 300km od domu,
@Pociongowy: nic z tego, sklad byl pusty! przepis dopiero wchodzil(albo wszedl 5 dni) i kierownik pociagu chcial mi wystawic kare 130 pln, a mialem bilet na miejsce!(przypadkiem kupilem, a na dworcu kolejki wieczne), ale przyszedl konduktor widac i go ublagalem, zeby wystawil mi bilet z nastepnej stacji na rower, niestety nie mozna kupowac biletu jadac z rowerem, gdzie w pociagu nie ma mozliwosci kupna roweru, trzeba liczyc na farta, ze konduktor
@metaxy: Jak wejść w taki tryb wybierania miejsc? Wchodząc przez stronę Intercity mogę tylko zaznaczyć jakieś rzeczy ale miejsca dostaje losowe. To kwestia wyboru 1 klasy?