Wpis z mikrobloga

@respublimamroja: Bo flagowce kupuje po to by nie mieć problemów na te. z low mid-end.
Flagowce często są dopieszczone (wyjatek to xiaomi bo tu różnie bywa)

Mi 9 to już staroć z 2019 roku. Jest na niego miuipolska - aktualna wersja to 21.5.12 - czyli z 12 maja tego roku.
Lineage OS pada na ryj bo brak developerów i maintainerów dla modelów.
RR tez padł.

Często są zatrudniani przez firmy właśnie
Bo flagowce kupuje po to by nie mieć problemów na te. z low mid-end.

o jakich problemach piszesz?

Flagowce często są dopieszczone (wyjatek to xiaomi bo tu różnie bywa)

dopieszczone? Często są niedopieszczone właśnie. Ostatni przykład to OnePlus

Mi 9 to już staroć z 2019 roku.

@KaluHeHe: rozumiem, że co dwa lata kupujesz nowego flagowca, co dwa lata nowego laptopa itd.? Skoro dwuletni sprzęt to dla Ciebie staroć.
No sory, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@respublimamroja: co do lineage to w portfolio co raz mniej telefonów obsługują i co raz rzadziej aktualizacje dostaje.
Xiaomi to tyko miuipolska.
Ja zawsze i stalowalem RR.

Libeage już nie jest takie dobry a porty co raz gorsze. Do tego dochodzi jeszcze utrzymanie projektu i telefonu. Nie wydalbym 2k na telefon by #!$%@? się z romami. Temu xiaomi ma opinie Dobrego tel. Do 800 900 zł. Nie 2k.

Taki Huawei p40
przy xiaomi staroc bo prawie po roku już aktualizacji nie dostawał. Zostało miuipolska.

To nie iPhone że 7 letni mobil dostaje aktualizacje.


@KaluHeHe: aktualizacje dostaje. Jednak nawet jakby nie dostawał, to nie robi z niego starocia. Porzucenie sprzętu przez producenta nie spowoduje nagle, że smartfon jest stary. Jest olewany a to różnica.
Mam Sony Xperia 5 i Xiaomi Mi 9. Obydwa z tego samego roku, praktycznie identyczne parametry.
Pierwszy jest lepiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@respublimamroja: nie. Sony dość dba o swój hardware.

Xiaomi leci na masowe produkcję. I co rok nowy smartfon. I widać że ma parcie byś zmienił go za 2 lata. Dostaje aktualizacje bezpieczeństwa. Ale nie systemu.

To nie iPhone i tyle.
.. Tu zmieniasz po 5 latach nawet pewnie 3 baterie.
Ciekawi mnie dlaczego LineageOS nie jest rozwijany na flagowce.


@respublimamroja: Ponieważ za urządzeniami wspieranymi przez LineageOS nie stoi żadna firma a randomowi ludzie w internecie którzy tak się złożyło że posiadają dane urzadzenie i chcą wydawać nieoficjalne oprogramowanie.
Odnośnie linka który dałeś moja opinia:
-Ubuntu touch -> wydmuszka a'la linux, super, tylko że mają własny display server i np nie uruchomisz sobie apek w GTK od tak, to wszystko działa na