Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Dlaczego tak wielu ludzi interesuje się konfliktem Izraela z Palestyńczykami, gdzie oni regularnie się biją, jak dla mnie od zawsze?
A nikt nie interesuje się zamachem stanu w Birmie, gdzie codziennie ginie kilkadziesiąt niewinnych osób? Ludzi, którzy nie potrafili by obsługiwać broni, gdyby terroryści z armii၊ nie pozbawili ich demokracji i wolności.
O ile walki w szeroko pojętej ziemi Świętej są normą, a sytuacja jest patowa. O tyle w Birmie grupa terrorystów przejęła władzę w 60 milionowym kraju, uwięziła zdobywcę pokojowej nagrody Nobla, demokratycznie wybranego prezydenta, zabija kobiety w ciąży, młodzież i terroryzuje całe społeczeństwo, a "wielka" i cywilizowana Europa tego nie widzi? Czy świat "1984" stał się faktem? Czy Birmańczycy mogą ginąć z rąk birmańskich "talibów" i nikogo to nie interesuje, a wzgórze świątynne musi być nagłaśniane we wszystkich mediach? Czy na świecie są tylko Żydzi i Arabowie i ze względu na wypaczone sympatię kibicuje się jednym, albo drugim? Każda wojna jest zła! Ale ta w Birmie jest wyjątkowa, tam despota zebrał grupę sobie podobnych i uważa, że ma prawo do bycia panem życia i śmierci, bo nosił mundur, który miał chronić tych których teraz krzywdzi.
Szkoda Palestyńczyków i Izraelczyków, bo wina tkwi w polityce, a nie religii. Nie mniej, w Birmie mamy doczynienia z otwartą przemocą "chroniących" nad chronionymi. A w konflikcie na bliskim wschodzie poszło o to samo co zawsze, w najgorszym wypadku skończy się to 3 intifadą, natomiast jak teraz świat nie pomoże Birmie, to ten kraj uśmiechniętych niegdyś ludzi, nie otworzy się na świat, przez następne deakdy! Cofnię sie rozwój, rozwinie analfabetyzm, zwiększy przestępczość, a postęp który zagościł w Birmie przez ostatnią dekadę, odejdzie w zapomnienie!

W konflikcie izraelsko-palestynskim nie zmienimy nic. Mówiąc o wojnie w Birmie, możemy odwrócić jej losy!!!

W załączniku, przetłumaczony na język Polski artykuł z birmańskiej gazety! Są różnice kulturowe i w słownictwie. Niestety, wiadomości o wojnie są adresowane tylko do mieszkańców Birmy, bo społeczność międzynarodową tego nie widzi. Nie mniej, jak ktoś jest zainteresowany, to zrozumie, co napisał autor w załączniku.

To nie jest konflikt, to jest bandycka napaść na demokrację.
#wojna #birma #izrael #palestyna
Pobierz Thrandvil - Dlaczego tak wielu ludzi interesuje się konfliktem Izraela z Palestyńczyk...
źródło: comment_162097467142pXH34vyt0eKjkTpWbAhv.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thrandvil: Pewnie dlatego, że żyjemy w Europie i sprawy na Bliskim Wschodzie potrafią bezpośrednio na nas oddziaływać. Obstawiam, za w azjatyckich mediach więcej czasu poświęca się Birmie z tego samego powodu.
@Thrandvil: Ja się nawet interesuje, ale mało jest jakiś sensownych opracowań/nowych wydarzeń. Obecnie to wygląda po prostu tak że niestety a*mia się betonuje z powrotem.
@Mehmet_arcimboldo: no korona już też się znudziła ( ͡° ͜ʖ ͡°)ale ja nie mówię, sam śledzę co się dzieje w Izraelu i się z tobą zgadzam ale niektórzy to tylko tym żyją od paru dni, całe story na insta mam zawalone