Wpis z mikrobloga

Nosi ktoś okulary z soczewkami szklanymi? Serio są jest taka wielka różnica w wadze? Do tej pory miałem tylko plastikowe ale nie szanuję za bardzo okularów i się mocno rysują mimo dodatkowych powłok. Dlatego chciałbym spróbować szklanych. Wada nieduża -1,75, bez dodatkowych udziwnień.
#okulary #optyka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZaQ_1: odpuść sobie. Skoro szybko się rysują to kup plastikowe ale lepszej firmy. Mi się często rysowały/zdzierały powłoki, jak kupiłem Zeissa to są jak nówki.
  • Odpowiedz
@goferek: mam w obecnych jakieś super duper soczewki, które miały wytrzymać jako okulary ochronne i musieli wysyłać gdzieś tam do optyka w Niemczech żeby to zrobić i gówno - porysowały się tak samo szybko jak zwykłe plastiki z podstawową powłoką.
  • Odpowiedz
@odczepciesie2: ogólnie planuję 3 pary okularów, w tym 2 z plastikowymi soczewkami (bo barwienie tańsze), więc jakoś przeżyję te kilka dni zanim optyk wstawi mi nowe jeśli się rozbiją.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: tutaj nie chodzi o ich uszkodzenie i wymianę, tylko o bezpieczeństwo ich użytkowania - np. uszkodzenie powstałe podczas wypadku komunikacyjnego i to, co odłamki szkła mogą zrobić z Twoim okiem.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: ok, jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na ogólne pytanie "czy jest wielka różnica w wadze?" to niestety nikt na nie sensownie nie odpowie, ponieważ musiałbyś zdefiniować czym dla Ciebie jest wielka różnica. Jeśli chodzi o okulary korekcyjne, to jest wiele czynników, które wpłyną na odczucie masy - typ nanośników, materiał, z którego wykonana jest oprawa, kształt nosa itp. Dla jednych taka sama masa soczewek szklanych nie będzie miała znaczenia, a
  • Odpowiedz