Wpis z mikrobloga

Halo #poznan - mam szybkie pytanie. W weekend czerwcowy planuję z rodziną odwiedzić Wasze miasto - nocleg w ibis Poznań Stare Miasto. Z tego co widzę, jest o na granicy SPP. Czy dobrze dedukuję z mapy, że parking wzdłuż ulicy Piotrowo jest ogólnodostępny i darmowy? To chyba najbliższe miejsce, gdzie mogę bezpłatnie zaparkować samochód na dwa dni? Zakładam, że w "długi weekend" nie powinno tam być problemu z wolnymi miejscami.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy dobrze dedukuję z mapy, że parking wzdłuż ulicy Piotrowo jest ogólnodostępny i darmowy?


@Blumchen3Q: tak

Zakładam, że w "długi weekend" nie powinno tam być problemu z wolnymi miejscami.

Czyli zakładasz, że tylko ty jesteś na tyle przebiegły? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Zakładam, że w "długi weekend" nie powinno tam być problemu z wolnymi miejscami.


@Blumchen3Q: Jeżdżę tam sobie czasem rowerem i wygląda to na dość optymistyczne założenie ;)
  • Odpowiedz
@Limonene @venomik - z Waszego sarkazmu wnioskuję, że nie ma szans na znalezienie tam miejsca. To w takim razie gdzie najbliżej wzdłuż linii tramwajowej mogę szukać miejsca? Tak maksymalnie do 20-30 minut jazdy tramwajem którym wrócę do przystanku "Most Św. Rocha"?
  • Odpowiedz
@Blumchen3Q: tak serio to nigdzie raczej. A 20-30 minut tramwajem to długo, więc nie wiem, czy to dobry pomysł tak daleko parkować.
Albo zarezerwuj sobie tak 20 minut na jeżdżenie tam i z powrotem, może akurat ktoś postanowi wyparkować, albo znajdź sobie jednak jakiś parking płatny. A którego dokładnie dnia i o której planujesz przyjechać? Zawsze jest opcja tymczasowo zaparkować na Malcie i czatować kiedy się miejsca zwolnią. Zawsze możesz
  • Odpowiedz
@Limonene w Poznaniu planuję być od piątku, 4 czerwca około godziny 13-14 do niedzieli mniej więcej do tej samej godziny. Parking w hotelu to byłby koszt 80zł więc jeśli da się gdzieś zaparkować za darmo to mogę na szukanie miejsca poświęcić sumarycznie godzinę czasu aby tyle zyskać. Może rzeczywiście jeżdżenie po ulicy Piotrowo przez pół godziny to nie najgłupszy pomysł, tylko jak to jest jedyne miejsce do darmowego parkowania w tej
  • Odpowiedz
@Blumchen3Q: dasz radę tam zaparkować prędzej czy później:) Jak się zmęczysz szukaniem miejsca to możesz do bar a boo podjechać na Jana Pawła i posilić się troszeczkę :D
  • Odpowiedz
@Blumchen3Q: bezczelnie, to znajdź studenta Polibudy który użyczy Ci legitkę do wjazdu na polibudowy parking xD ja bym się pokusił o coś takiego za dobre p--o, ale skończyłem edukację w tym szacownym przybytku ( ͡° ͜ʖ ͡°) a teraz tam będzie milion wolnych miejsc, bo zdalne
  • Odpowiedz
@Limonene: 40zł/doba więc w ostateczności jakoś to przełknę
@peli7: zostawić na cały pobyt. jeździł będę tramwajem :)
@VincentAdultman: teraz na terenie uczelni brak studentów więc pewnie ciężko by było się z kimś umawiać na konkretną godzinę. a poza tym - wydaje mi się że mogą być jakieś obostrzenia - np. nie można parkować całodobowo.
  • Odpowiedz
@Blumchen3Q: z jednej strony nie chciałbym zostawić auta w obcym mieście gdzieś w nieznanym mi miejscu, z drugiej strony odzywa się cebula, że to granica strefy

jeśli nie boisz się o auto, to próbuj na tym Piotrowie, albo od razu sobie zostaw auto pod M1 Franowo, skąd pojedziesz bezpośrednio tramwajem (ok 15 minut)

opcjonalnie okolice Malty, o tej godzinie w piątek spokojnie znajdziesz miejsce albo obok stacji Maltanki albo przy
  • Odpowiedz
@Blumchen3Q: jak nie bedzie wolnych miejsc na piotrowie, to sobie obkedz jeszcze ul sw. Rocha, i okolice przychodni na kórnickiej, czesto bywam w okolicy i zawsze jakies miejsce znajde, najgorzej bylo w weekendy zjazdowe na polibudzie, ale chyba teraz jest zdalne, wiec luz
  • Odpowiedz