Wpis z mikrobloga

Fronda nie zawodzi w szerzeniu ciemnoty i zabobonu. Tym razem promuja katolicka medycynę alternatywną

"... sw Błażej tam właśnie miał cudownie uleczyć syna pewnej kobiety, któremu gardło przebiła ość, uniemożliwiając oddychanie. Chłopcu groziło uduszenie. Dla upamiętnienia tego wydarzenia Kościół do dziś w dniu św. Błażeja błogosławi gardła. W niektórych stronach Polski na dzień św. Błażeja robiono małe świece, zwane "błażejkami", które niesiono do poświęcenia i dotykano nimi gardła
#bekazkatoli #ciemnogrod #ciekawostki #katolicyzm #religia #pseudonauka
robert5502 - Fronda nie zawodzi w szerzeniu ciemnoty i zabobonu. Tym razem promuja ka...

źródło: comment_1620892117P3kh1SeNwHQ7gkjrraWW2X.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Szamotowy_Marian: od dawna mnie to zastanawiało. Jeszcze jak byłem mały i głupi i chodziłem do kościoła to próbowałem zrozumieć sens świętych i ich moce. Ksiądz mówi o jednym Bogu, by zaraz prosić o wstawiennictwo jakiegoś Świętego, który pomaga znaleźć klucze, które zgubiliśmy... Dla mnie to zawsze była niezła ściema. Przecież to nic innego jak politeizm na równi z greckimi bogami. Tam też każdy jest od czegoś innego. Jeden strzela piorunami, a
  • Odpowiedz