Wpis z mikrobloga

Szukam programu, strony, lub wtyczki do worda. Zależy mi aby stworzyć szablon do którego wpisywał będę podstawowe informacje, które będą "wskakiwać" w odpowiednie miejsca w w przygotowanym formularzu w tekstowym. Sam szkielet szablonu będzie rozbudowany (kilkanaście stron, tabelki itp. obrazki). Potrzebuję też możliwości wybrania różnych wersji szablonu dobieranych na podstawie informacji wejściowych.

#informatyka #word #programowanie
  • 3
@brukarz czyli chcesz mieć szablon(y) dokumentów Word w których w konkretnych miejscach będą wystawiane informacje (tekst) wcześniej wprowadzony w jakimś innym programie/stronie.

Dokument końcowy będzie więc szablonem z wypełnionymi polami, nic dynamicznego (w sensie że trzeba będzie coś w szablonie kopiować, usuwać itp)?

Dużo takich pól będziesz miał do wypełnienia?

Potrzebujesz mieć to zautomatyzowane tak że wypełnia Ci wiele szablonów różnymi informacjami które skądś zaciaga, czy pojedynczo (wybór szablonu->ręczne wpisanie wartości pól->generuje
@Bleck: Ręcznie wypełnianie szablonu i auto uzupełnianie pliku docx. Generalnie zrobiłem to w ten sposób, że używam w wordzie tzw "content control", ale myślałem, że może da się to zrobić w lepszy efektywniejszy sposób tzn. jeden schludny szablon i eksport danych do Worda.

Pól około 40.

Jeśli chodzi czy coś w szablonie trzeba będzie usuwać - to jest bardzo prawdopodobne bo tekstu jest sporo. Jednak chciałbym się tego wyzbyć, czyli zrobić