Wpis z mikrobloga

Witam. Drogie mirki i mirczyce, mój kot postanowił upolować ptaka i przynieść go do domu. Ptak jest cały i zdrowy tylko nie lata, ponieważ jak się domyślam jest za młody. I teraz pytania do was. Co to za ptak i czym go karmić oraz jak to robić? W jakim pojemniku go trzymać i jak go przygotować? Czy wystawiać go na dwór itd itp. Generalnie chciałbym dowiedzieć się jak mu pomóc bo trochę mi go szkoda, chyba niewiele mu brakuje do dorosłości. #ornitologia #weterynaria #ptaki
Qazwsx2001 - Witam. Drogie mirki i mirczyce, mój kot postanowił upolować ptaka i przy...

źródło: comment_1620836692oBTdjspP8UEEP68ISI5ETV.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Qazwsx2001: Z taką postawą może czekać nas to co jest w Australii czy Nowej Zelandii (chipy i zakaz wypuszczania, legalne polowania oraz powszechne trutki na koty).
Krótko i zwięźle: swoją decyzją o wypuszczeniu spowodowałeś śmierć nie wadzącego nikomu ptaka.

Nie pamiętam badań, ale to chyba wartość rzędu 95% zgonów ptaków po spotkaniu z kotem. Po prostu bakterie i wirusy w kociej ślinie są dla skrzydlatych śmiertelne nawet przy lekkim podrażnieniu
  • Odpowiedz