Wpis z mikrobloga

Witam. Drogie mirki i mirczyce, mój kot postanowił upolować ptaka i przynieść go do domu. Ptak jest cały i zdrowy tylko nie lata, ponieważ jak się domyślam jest za młody. I teraz pytania do was. Co to za ptak i czym go karmić oraz jak to robić? W jakim pojemniku go trzymać i jak go przygotować? Czy wystawiać go na dwór itd itp. Generalnie chciałbym dowiedzieć się jak mu pomóc bo trochę mi go szkoda, chyba niewiele mu brakuje do dorosłości. #ornitologia #weterynaria #ptaki
Qazwsx2001 - Witam. Drogie mirki i mirczyce, mój kot postanowił upolować ptaka i przy...

źródło: comment_1620836692oBTdjspP8UEEP68ISI5ETV.jpg

Pobierz
  • 24
@Qazwsx2001: Ten ptak to najprawdopodobniej już podlot, czyli podrośnięte pisklę przebywające już poza gniazdem, ale którym wciąż opiekują się rodzice. Jest kilka spraw, które trzeba wziąć pod uwagę:
1) czy ptak ma widoczne rany/złamania? Jeśli tak, to tylko weterynarz jest w stanie mu zapewnić jakąkolwiek pomoc, bo kocia ślina zawiera bakterie, które szybko zabiją ptaka i trzeba mu podać antybiotyk. Przy złamaniach również mu nie pomożesz.
2) jeśli nie ma żadnych
@Foxington: @White_rosee: @kajka666: @Krzewka: @PiesTaktyczny: Biedak padł około dwie godziny temu :( Starałem się mu pomóc jak potrafiłem, lecz od dzisiejszego poranka niechętnie przyjmował pokarm i wydawał się bardzo osłabiony. Być może pod piórami miał obrażenia spowodowane spotkaniem kotem. Nie udało się uratować brubla, ale postanowiłem wesprzeć kwotą dobraną do możliwości absolwenta technikum fundacjapuchaczowka.pl, czyli losowo wybraną, działającą lokalnie fundację niosącą pomoc dzikim zwierzętom. Zachęcam wszystkich
Qazwsx2001 - @Foxington: @White_rosee: @kajka666: @Krzewka: @PiesTaktyczny: Biedak pa...

źródło: comment_1620935520OyJaBfiD1meB8GZn0yHLAe.jpg

Pobierz