Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przyjaciele, wróciłem do gry po 4 latach przerwy. Zagrałem 300 bitew i czuję się jakoś nieswojo.

Głównie chodzi mi o mechanikę spotowania, wydaje mi się, że zanim przestałem grać było to łatwiejsze. Nie wiem jak to powiedzieć, ale teraz grając czołgiem średnim dostajesz buły od takiego amx-a lub type 64, który jest 5 metrów od ciebie i nawet go nie wykryje. Ja natomiast gdy stoję gdzieś daleko w krzakach, w momencie wystrzału od razu pali się lampka.

Czym jest to spowodowane? Czy mechanika maskowania została zmieniona? Czy jest jakiś trick, że musisz stać przed krzakami, obok, za?

Nie jestem słabym graczem, ogarniam mechaniki. Ostatnie 300 bitew mam na 58% wygranych. Mam nawet perk załogi na maskowanie, ale dalej czuję, że coś jest nie tak. O co może chodzić? A może to mi się wydaje i wszystko jest w porządku?

#wot #worldoftanks
  • 6
@Marcinox: do spotowania stoisz W krzakach, i z nich nie strzelasz. Do strzelania bez spota stajesz za krzakami, powoli odjezdzajac az grafika krzakow z przezroczystej zmieni sie na zwykla. Tylko wtedy sobie nie spotujesz. Zeby sobie spotowac i strzelac musisz polaczyc obie mechaniki podjedzajac od czasu do czasu do krzaczka zeby sobie podswietlic przeciwnikow
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marcinox: musisz stać w określonej odległości od krzaków żeby cię zasłaniały w momencie strzału. W ustawieniach wyłącz coś co sie chyba nazywało przezroczystość roślin czy cos takiego, wtedy dokładnie widać w którym momencie tracisz kamuflaż (krzaki znikają w trybie celowania)
@Marcinox: W sumie to zmieniło się niewiele, ale mam wrażenie że po prostu statystycznie więcej graczy ogarnia mechaniki spotowania/kamo, niż te kilka lat temu. Kwestia modów, większej ilości około-czołgowego contentu na YT czy Twitchu, cholera w sumie wie - efekt jest taki, że naginanie mechanik spotowania czy kamo to była kiedyś wiedza tajemna, której zastosowanie w praktyce widziałeś niemal wyłącznie w trakcie rozgrywek turniejowych/CW na wysokim poziomie, a teraz często-gęsto