Wpis z mikrobloga

Postawiłem sobie garaż blaszany na działce i ostatnio doprowadziłem tam prąd. Chciałbym zamontować rozdzielnicę do ściany blaszaka, ale nie wiem do końca jak się za to zabrać. Rozdzielnica jest przymocowana do deski drewnianej, jak mogę to przymocować do ściany blaszaka? Są jakieś kołki do tego? Czy wwiercać się w te metalowe listwy, które trzymają ściany blaszaka? Czy może lepiej ogarnąć jakieś dobre mocowanie na klej?

#budujzwykopem
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dunkey: OPie, no klej to odpada. Jak masz dobrą izolację instalacji to wkrętami #!$%@? jak pan jezus przykazał. Podkładki możesz jeszcze jakieś zasadzić na wszelki wypadek z obu stron blachy coby po blasze nie ciekło. No i wentylacja to podstawa. Najgorsza #!$%@? jest wiosna i jesienią, bo się woda skrapla w środku. To też miej na uwadze. Jak to pokleisz to się spadnie w najmniej spodziewanym momencie. Blacha pracuje pod wpływem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rafalski45: Słupki pewnie ma trzy więc będzie ciężko, ale jak blachę od dechy podkładkami zaizoluje to też się raczej nic złego nie stanie. Tylko niech OP wkręca na wklęsłych częściach blachy (bo rozumiem że trapezowa) patrząc od zewnątrz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dunkey: @Rafalski45: Jeszcze jedna sprawa to przyłącze do tego blaszaka. W sensie OPie nie zostawiaj tego jako kabel w wywierconej dziurze w blaszaku bo Ci kabel się przetnie jak będzie wiało i jebnie bo się zwarcie zrobi.

A w sumie to jak żesz sobie przyłącze do niego zaplanował ? To dołem idzie ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dunkey: Ja bym to zrobił zwykłymi wkrętami do drewana z podkładkami z obu stron. Nie wiem jakie są wymiary tej dechy, ale najpierw powierciłbym dziury na wymiar w blasze. Potem od zewnątrz dałbym dwie podkładki. Od strony głowy wkręta stalową (żeby docisk był) potem jakaś plastikową żeby izolację od wody robiła pomiędzy tą metalową a samą blachą. Od wewnatrz zaraz za blachą tylko tą plastikową i dalej myk wkręt leci w