Wpis z mikrobloga

I na to chyba się akurat skuszę () Ale ja chcę coś uprawiaaaać!


@NoJaAKto: > Nasiona powojów zawierają LSA niekoniecznie hawajskiego ale też ipomea tricolor i ipomea violecea (czy jakoś tak)

@billuscher: a z donosów eksperymetatorów z hyperreala wychodzi, że uprawiane w naszym klimacie tracą i tak nikłe właściwości.

kierując się tymi kryteriami to chyba tylko szałwia wieszcza ale ciężko jest dostać sadzonkę,
  • Odpowiedz
@NoJaAKto: jak nikt postronny nie będzie miał do tego dostępu to skupiłbym się na grzybach. Dla niepoznaki oprócz magicznych dać kilka gatunków zwykłych i gitara. Nie dość, że polatasz to jeszcze sobie oszamasz pysznego boczniaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZaQ_1
Też miałem tego sporo w tamtym czasie. Chodzi o usychanie liści? Mi się właśnie tak działo, na szczęście łatwo było robić szczepki, jednak dochodziły do pewnej wysokości i również zaczynały czernieć liście i usychać.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: Możliwe, ale może jednak nie zapewniłeś jej odpowiednich warunków?

Idealna temperatura zawiera się między 16 a 21 stopni, ale nasza szałwia trzyma się dzielnie gdy, kiedy temperatura dochodzi do 38 st. C, a w nocy opada do 2 stopni. Kiedy jest gorąca pogoda, dobrze zrobi roślinie cień i częste spryskiwanie. Latem trzymam trzymam rośliny na parapecie pod 60% zacienieniem. Spryskuję rośliny 6 razy dziennie przez minutę, aby zachować długo wilgoć
  • Odpowiedz
Spryskuję rośliny 6 razy dziennie przez minutę, aby zachować długo wilgoć na liściach. Spryskiwanie jest kontrolowane przez elektroniczny timer podłączony do mojego kranu.


@strange_pleasures: to jest właśnie definicja trudnego utrzymania przy życiu.

@mindrape: dokładnie tak, jeszcze zasrane przędziorki, które bardzo sobie upodobały ciepełko i wilgotność pod namiotem. Ale tynkturka na spirytusie później była przednia i warta zachodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz