Wpis z mikrobloga

Do tego owszem, wirusem HIV tez możesz się zarazić oralnie, bo zarażasz się nim przez kontakt błon śluzowych z płynami ustrojowymi


@dobrzecisiewydaje: nie złapiesz hiv przez sline.
Śluz z tzipy jest nośnikiem wirusa ale mniej zakaznym niż krew i żeby do zakażenia doszlo to musiałby mieć otwarte rany w ustach.
  • Odpowiedz
sama ślina nie, ale jeśli się wcześniej ugryzłeś w język lub policzek, albo podrażniłes dziąsło przy myciu zębów i w ślinie znajdują się czasteczki krwi, to jest małe ryzyko, ze do takiego zakażenia mogłoby dojść.


@dobrzecisiewydaje: no właśnie. Mówmy więc o krwi, bo w ten sam sposób można zarazić się gdziekolwiek ;)
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: przy seksie oralnym niebezpieczeństwem są śluz, ejakulat, preejakulat... Pomijam istniejące zapewne fetysze związane z krwią. Co do tego mamy pełną zgodę. Coż, jeśli tylko o to Ci chodziło, to najwyraźniej bardzo niefortunnie sformułowałaś wypowiedź ;) I tyle. Mit o ślinie, samej w sobie przenoszącej HIV jest już, no właśnie, mitem :)
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: @dobrzecisiewydaje: @TestoDepot:

Do zarażenia hiv nie wystarczy mikroskopijna ranka i jedna cząsteczka krwi jak to sie ludziom wydaje. Minimalna ilość krwi niezbedna do zarażenia to 0,1ml, czyli widoczna gołym okiem, spora kropla. Jeżeli spadnie ona na twoje błony śluzowe to szansa zarażenia wynosi 0,09%.

@dobrzecisiewydaje: z tymi pieprzykami to odleciałeś jak jasna cholera, niemal nigdy ich wystepowanoe nie jest spowodowane działaniem wirusów, a
  • Odpowiedz
@Pierorzek: na całym ciele mam około 200 znamion. Cześć to znamiona barwnikowe, cześć to odradzające się znamiona powstałe w wyniku wirusa brodawczaka ludzkiego - czyli HPV. Około 20 tych znamion miałam już usuniętych i przebadanych pod katem dermatologicznym i onkologicznych - badania potwierdziły, ze to nieonkologiczna odmiana HPV. Inna niż ta, która powoduje raka szyjki macicy, bo tej nie mam w swoim organizmie. Coś ci dzwoni, ale niekoniecznie wiesz gdzie.
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: ja to wiem xd

Napisałeś też o zarażeniu przez wymianę płynów takich jak ślina. Jeśli nie widać w nich krwi (nie, niewidoczna ilość to zbyt mało) to nie jest to możliwe. Z tego co pamiętam to ilość śliny którą trzeba wypić by doszło do zarażenia to 15 litrów (nie jestem pewny tej ilości, ale na pewno jest to niemożliwe)
  • Odpowiedz
@Pierorzek: jedyne o do mi chodziło to to, ze zarażenie HIV przy oralu nie jest niemożliwe, co juz wyjaśniliśmy w późniejszych komentarzach. Niefortunnie to dobrałam w słowa, fakt, ale warto o tym pamiętać i nie tworzyć mitu, ze oral jest tak bezpieczny, jak pierwszy raz bez zabezpieczenia, bo przecież nie da się wtedy zajść. Da się, można, jest to możliwe. Rzadkie, pechowe, ale możliwe i trzeba mieć tego świadomość.
  • Odpowiedz