Wpis z mikrobloga

Mam wkład własny, nie mam jeszcze zdolności kredytowej. Rodzice posiadają dwie nieruchomości (jedna nieużywana), oraz bardzo wysoką zdolność kredytową (spora pensja, budżetówka, ojciec pracujący emeryt). Czy są w stanie jakoś pomóc mi z kredytem? Poświadczyć moją wypłacalność?

#kredythipoteczny #kredyt #banki
  • 13
  • Odpowiedz
@Reevo: Hipotekę możesz brać w 4 osoby, z tego co pamiętam. Co do reszty szczegółów poczekaj na kogoś bardziej kompetentnego i aktualnego z informacjami.
  • Odpowiedz
@Reevo: oczywiście, że mogą - jedynym ograniczeniem jest wiek najstarszego kredytobiorcy (rodzice bez rozdzielności muszą brać kredyt razem) - maksymalnie 75-80lat w chwili ostatecznej spłaty kredytu.

inna nieruchomość może być też wkładem własnym (ale bodajże tylko w Santander)
  • Odpowiedz
@karolinana: Prowadzę DG, miałem przestój przez większość 2020 ze względu na lockdown. Już jest dobrze, ale banki będą to wliczać przy wyliczaniu zarobków.
  • Odpowiedz
@Reevo przy DG banki zazwyczaj biorą pod uwagę ostatnie 12 miesięcy (lub nawet 24) i będą wyliczac średnią. Jeśli mówisz że mało się działo, najlepiej byś przystąpił do kredytu z rodzicami, lub jednym z nich. W takiej sytuacji zdolność kredytowa będzie wyliczana na podstawie zarobków was wszystkich, więc na pewno wyjdzie. Jednak, w zależności ile lat mają rodzice, okres kredytowania może być dość krótki. Z tego co pamiętam, Alior bank miał
  • Odpowiedz
@karolinana: Tak, z reguły wyciągają 24 miesiące i tu leży mój problem.

Wiesz jak wygląda sytuacja z własnością tego mieszkania? Jeżeli w hipotece będą 4 osoby, ja, moja różowa, oraz moi rodzice, jak podzielona jest własność mieszkania?
  • Odpowiedz
@Reevo: Jak chcesz mam kontakt do bardzo fajnej i profesjonalnej kobitki z Wrocławia - jest doradcą kredytowym i zajmuje się całą papierologią, łącznie ze sprawdzeniem umów z notariuszem i deweloperem.
Wszystko załatwisz zdalnie. Jak coś to PW
  • Odpowiedz
Mam wkład własny, nie mam jeszcze zdolności kredytowej. Rodzice posiadają dwie nieruchomości (jedna nieużywana), oraz bardzo wysoką zdolność kredytową (spora pensja, budżetówka, ojciec pracujący emeryt). Czy są w stanie jakoś pomóc mi z kredytem? Poświadczyć moją wypłacalność?


@Reevo: Poręczyciele nie występują dzisiaj przy kredytach hipotecznych. Istnieje jednak możliwość przystąpienia do kredytu z innymi osobami, gdzie każdy będzie kredytobiorcą, który solidarnie odpowiada za zobowiązanie. W tym konkretnym przypadku ograniczeniem może być
  • Odpowiedz