Wpis z mikrobloga

Biorąc pod uwagę że przez setki lat cały kontynent był okupowany przez Europejczyków którzy na sam koniec postanowili jeszcze wytyczyć kijem fikcyjne granicę nie mające żadnego powiązania z faktycznymi grupami ludności zamieszkującymi te rejony, chyba jesteśmy zobowiązani do tego wsparcia.


@kj5:
1. Pchasz się w bardzo #!$%@? temat odpowiedzialnosci zbiorowej za przeszle lata i idac twoja logika mozemy sie tak calymi wojnami az do krucjat cofnac.
2. Jedno wielkie xD bo
@oszty: Afrykę trzeba edukować, trzeba im wysyłać prezerwatywy a nie jedzenie. Wspieranie "Azji" nie ma najmniejszego sensu, tam w przyszłości swoją strefę wpływów będą mieli chińczycy czyli nasi wrogowie.
Biorąc pod uwagę że przez setki lat cały kontynent był okupowany przez Europejczyków którzy na sam koniec postanowili jeszcze wytyczyć kijem fikcyjne granicę nie mające żadnego powiązania z faktycznymi grupami ludności zamieszkującymi te rejony, chyba jesteśmy zobowiązani do tego wsparcia.


@kj5: Ale zręcznie pomijasz już fakt, że Europejczycy przywieźli do Afryki statkami całą technologię europejską, dzięki której Afrykańczycy teraz mogą cywilizowanie żyć w wielu krajach afrykańskich na wyższym poziomie niż chatki
@wawelkor ile jedzenia już zabrałeś Afryce ?

@chlodna_kalkulacja przepraszam że w komentarzu na wykopie pisanym o 5 rano nie uwzględnilem wszystkich za i przeciw wieloletniej okupacji kontynentu.

Nie mówiłem że samo ustalenie granic było złe, tylko to gdzie je wytyczono - wystarczy porównać je z granicami terenów zamieszkanych przez ludy i plemiona żeby zobaczyć że do jednego kotła wrzucono zupełnie różnych ludzi.
@sudiczka odpowiadam głupim pytaniem na głupie pytanie. Ani w oryginalnym komentarzu ani w mojej odpowiedzi nie chodzi o indywidualne datki mnie czy Ciebie(bo te stanowią krople w morzu) ale o rządową bądź korporacyjną pomoc - bo ta może mieć realny wpływ na przyszłość tego kontynentu.
@oszty: a gdyby tak pieniądze wydane na pomoc krajom w Afryce i Azji wydać na badanie teorii kwantowej? Nie wiem czy to wpłynęłoby na rozwój nauki, ale to nadal byłyby lepiej wydane pieniądze, nawet gdyby się okazało, że te badania w ostateczności były #!$%@? warte.